Kadınların en büyük sorunlarının başında kilo alma, kilolu görünme gibi problemler gelir. Oysaki giydiğimiz kıyafeti en iyi şekilde taşımak, olduğumuzdan zayıf görünmek her kadının isteyeceği şeylerin başında gelir. İş yoğunluğu arasında düzenli ve sağlıklı beslenmeye fırsat bulamayan, ya da spor yapmasına rağmen zayıf ve ince görüntüye ulaşmada problemlem yaşayan kadınlar kıyafet tercihlerinde değişikliğe giderek daha zayıf görünmeyi başarabilirler.

Giyim konusunda bazı noktalara dikkat ederek zayıf görünmek mümkün. Nasıl?

  • Doğru kıyafet seçimi, makyaj ve en önemlisi bedenimizi tanıyarak zayıf bir görünüme kavuşmak sanıldığından daha kolay. Kilo probleminin dışında, fazla uzun ya da kısa boylu olma, armut tip vücuda sahip olma durumunu yaşayan kadınlar, kıyafet, kıyafetin kumaşı, deseni, makyaj, aksesuar konusunda yapacakları tercihlerde küçük hileler yaparak, bedenlerinde beğenmedikleri noktaları saklayabilirler. Böylece, kadınlar kendilerini elbiselerinin içinde çok daha iyi ve güzel hissedeceklerdir.
  • Zayıf görünmenin altın kuralı; dikkati problemli bölgelerden uzaklaştırmaktır. Örneğin; alt bedeninizde sorun olduğunu düşünüyorsanız ve üst bedeninizde herhangi bir sıkıntı yoksa yapacağımız şey; renkleri, desenleri, aksesuarları sorunlu olmayan tarafta yoğunlaştırarak dikkatin sorunlu bölgelere kaymasını engelleyebiliriz.
  • Enine çizgili desenlerden uzak durmak gerekir. Boyuna çizgili desenler görsel bir yanılsama yaratarak bizi olduğumuzdan daha zayıf ve uzun gösterecektir.
  • Zayıf ve uzun bir görüntü sağlayabilmek için pantolon seçimine de dikkat etmek gerekir. Zayıf görüntü için pantolon paçalarınızı her zaman daha uzun, bol tercih edin. Pantolonlarınızı topuklu ayakkabılarınızla kombin ettiğinizde olduğunuzdan zayıf ve uzun görünmeniz kolaylaşacaktır.

  • Bedenimizi tanımak en önemli püf noktası. Ne çok bol ne de çok dar kıyafetler tercih edilmemelidir. Doğru bedende doğru kıyafet seçimi istenilen görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Baştan aşağıya tek renk giyinmekte zayıf görünmenin önemli püf noktalarındandır. Amacımız zayıf görünmek ise; mutlaka koyu renkler dediğimiz; siyah, koyu kahve, antrasit ve koyu lacivert tonları gibi renkler bize istediğimiz o zayıf beden görüntüsünü sağlayacaktır. Koyu renkli kıyafetlerimizi renkli aksesuarlarla kombin ettiğimizde hem şık hem de zayıf bir görünüme kavuşmamız kolaylaşacaktır.
  • Yüksek bel pantolonlar ve etekler bel hattımızı yeniden şekillendirdiği için belimizi daha ince gösterir. Yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte kullanıldığında daha da olumlu bir görünüm sağlanabilir.
  • Opak ve koyu tonlardaki çorapları tercih ettiğimizde bacaklarımız daha ince, zayıf görünecektir. Aynı şekilde korseler de zayıf görünmek için kullanılan parçalardan. Korse tercihinde de rahat nefes almanızı sağlayacak korse tercih etmeniz daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz