Yaz Mevsiminde Buklelerinizi Daha Belirgin ve Doğal Hale Getirmek İçin Püf Noktaları 

 

Kıvırcık saçlar özellikle yaz mevsiminde saçlarını birkaç adımda daha bakımlı daha hacimli bukleleri daha belirgin şekilde gösterebilir. Kıvırcık saçlı kadınlar saçlarının avantajını kullanarak yaz mevsimini çok daha rahat ve banyoda bir iki dakika harcayarak geçirebilir. Peki ama belirgin buklelerin sağlıklı saçların sırrı nelerdir? Yazımız da kıvırcık saçlı kadınlara özel saç bakım rutinlerinden ve püf noktalardan bahsedeceğiz, keyifli okumalar. 

Saçlarınızın kıvırcıklığını, buklelerini daha belli hale getirmek için ihtiyaç duyacağınız en önemli bakım ürünlerinden biri de sülfatsız, parabensiz ve tuzsuz saç bakım ürünleridir. Özellikle şampuan tercihinde içerisinde tuz ve sülfat bulunmayan şampuanlar tercih ettiğinizde saçlarınızın doğal dalgasının arttığını gözlemleyeceksiniz. Kıvırcık saçların asla vazgeçmeyeceği saç bakım ürünlerinden biri de mutlaka duş sırasında kullanılan saç kremleri olmalıdır.

Günümüzde bukle belirginleştirici kuru saçlara nem verici ve saçların elektriğini giderici birbirinden farklı saç bakım kremleri bulunuyor. Kıvırcık saçlı kadınların en büyük derdi olan kıvırcık saçların ekstra elektriklenmesi ve tiftik tiftik görünmesi sorunu bu tarz kremler ile çözülebilir. Buklelerinizi daha belirgin hale getirmek için ihtiyaç duyacağımız bir diğer ürün ise durulanmayan sıvı saç kremleri. Bu saç kremleri saçlardaki elektriği alıyor, saçları daha parlak ve canlı hale getiriyor, buklelerinizi daha belirgin yapıyor. Kurutmadan hemen evvel ıslak saçlarınıza bolca sıvı saç kremi veya durulanmayan saç losyonu sürün. Ardından vigo yardımı ile saçlarınızı hafif bir şekilde kurutun..

Saçlarınızı yakmamaya tamamen kurutmamaya özen gösterin. Saçlarınız olabildiğince kendine nemi ile kurusun. Parmaklarınız yardımıyla saçlarınızı avucunuzun içine alıp yukarı doğru hareketler ile hacimlendirin. Saçlarınızı öne atın ve iyice karıştırın. Diplerine kur şampuan sıktıktan sonra saçlarınızın hacmine siz bile inanamayacaksınız. Buklelerinizin daha belirgin daha parlak hale gelmesi için ise son adım olan saç bakım yağını avcunuza bir iki damla damlattıktan sonra saçlarınızın boy ve uç kısımlarına uygulayın. Bu saçınızı iki üç gün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızın daha çabuk yağlanmasını istemiyorsanız kullandığınız saç bakım ürünlerini, saç bakım yağını saç diplerinize getirmemeye sadece boy ve uç kısımlarına uygulamaya özen gösterin. Ayrıca saç diplerine saçlarınız yağlanmaya başladığında kuru şampuan sıkarak birkaç gün daha hacimli şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu yaz hacimli, dolgun ve kıvırcık saçlarınız ile göz kamaştıracaksınız. İçerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan saç bakım ürünleri edinmenin tam da zamanı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz