Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün ve davetlerin sayısı da arttı. Yaz düğünlerinin farklı bir havası vardır. Hem şık hem rahat hem de yaz sıcağında bunaltmayacak abiyeler tercih etmek isteriz. Yaz düğünlerinde mekan seçenekleri de oldukça fazladır. Kır düğünleri, havuz başı düğünleri… Düğünlerde yaşanan şıklık yarışında sizlerde şıklığınızla göz kamaştırmak isteyenlerdenseniz giyeceğiniz abiyenin önemi daha da artacaktır. Nasıl bir abiye tercih edeceğinizi etkileyen bazı durumlar vardır. Düğünün nerede olacağı, kimin düğününe gittiğiniz bunlar hep belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. Yaz düğünlerinde nasıl daha şık olursunuz? Nasıl kombinler yapmalısınız? Bu konuda sizler için önerilerimizi bir araya getirdik.

  • Düğün nerede olacak? Mekan, en çok dikkat edilecek detaylar arasında. Kır dğünlerinde; sivri topuk ayakkabı, parlak abartılı elbiseler ve ağır makyajdan uzak durmak en iyisi olacaktır.
  • Feminen bir görüntü elde etmek istiyorsanız düğünler bunun için en uygun yerler. Düğünlerde, abiye, elbise tercih etmek daha feminen görünmenizi sağlayacaktır. Abiyenizle birlikte kullanacağınız stiletto ayakkabı ve çok hafif bir makyaj istediğiniz görüntüyü yakalamanızı sağlayacaktır.
  • Yaz düğünlerinde kullanacağınız çantalar da en az giyeceğiniz elbise kadar önemli. Büyük kol ya da omuz çantaları çoğu zaman bir düğünün doğasına aykırıdır. Daha minimal çantalar tercih edilmelidir.

Yaz Düğünlerinde Tercih Edebileceğiniz Elbise Örnekleri

  • Uzun şifon elbiseler… Hem şık, hem rahat olmak istiyorsanız bu elbise türünü seçebilirsiniz. Şifon elbiseler, en çok kır düğünlerine yakışıyor. Eğer bir kır düğününe veya açık havada yapılan bir düğüne gidiyorsanız abartılı, taşlı elbiseler yerine şifon kumaştan yapılmış elbiseler tercih edebilirsiniz.
  • Payetli ve taş işlemeli elbiseler… Özellikle havuz başında yapılan düğünlerde ferah bir ortam olduğu için taşlı ve payetli elbiseler tercih edebilirsiniz. Ayakkabı, makyaj ve aksesuar tercihlerinizi daha sade parçalardan seçerek elbiseyi ön plana çıkarabilirsiniz. Bu da size daha şık bir görünüm sağlayacaktır.
  • Balık elbise modelleri… Balık elbiseler de asla modası geçmeyen elbise modellerinden biri. Balık elbiseyi hem açık hava düğünlerinde hem de otel tarzı mekanlarda gerçekleşen düğünlerde tercih edebilirsiniz. Balık elbise en şık davetliler arasında olmanızı sağlayacaktır.
  • Rengarenk şifon elbiseler… Yaz düğünlerinde en çok tercih edilen mekanlardan biri de plajlar. Plaj düğünlerinde fuşya, turkuaz gibi canlı renklerin kullanıldığı elbiseler ile birlikte kullanacağınız konseptle uyumlu olacak takılar tercih ederek farklı ve güzel bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Yaz düğünleri için aradığınız elbiseleri aşağıdaki adresten bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz