Yağlı Saçlarla Mücadele Rehberi

Yağlı saç sorunununu eminiz birçoğunuz yaşıyorsunuzdur ve ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz.. Özellikle çabuk yapışan, yağlanan, hacimsiz, sönük ve hatta yağlanmadan dolayı dökülen saçlardan bahsediyoruz.. Yağlı saçın en büyük problemine saç derisinin tıkanması, fazla sebum üretmesi ve bunun sonucunda da yağlanma meydana gelmesidir.. Nefes almayan saç derisi sorunları zamanla kepek yapabilir. Ayrıca tedavi edilmeyen yağlı saç problemi zamanla saç dökülmesine neden olabilir. Çünkü nefes almayan saç derisi ile saç kaybı yaşayabilirsiniz! Sizde yağlı saçlarla mücadele etmek istiyorsanız ve yağlı saçlarınızı kontrol altına almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz, keyifli okumalar..

Yağlı saçların en büyük probleminin saç derisinin tıkanması problemi olduğundan bahsettik. Peki ama saç derisine nasıl geri nefes aldırabilirsiniz?

Bunun ilk sebebi sık sık kuru şampuan saç spreyi ve benzeri saç ürünleri kullanarak saç derisinin tıklamaktır. Eğer siz de sık sık saç bakım ürünlerini kullanıyor iseniz bu saçlarınızın derisinde tıkanıklığa sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için ilk olarak arındırıcı şampuanları rutininize eklemelisiniz. Peki arındırıcı şampuan nedir?

Özellikleri saç derisinde biriken kir, yağ ve saç bakım ürünleri kalıntılarını derinlemesine temizleyen saç derinize nefes aldıran ekstra temizleyici özellikteki şampuanlardır. Örneğin çay ağacı yağı özlü şampuanlar arındırıcı şampuanlar arasında sayılabilir. Sizde bu tarz şampuanları haftada en az 1- 2 gün saç bakımınıza ekleyerek saç derinizin nefes almasına yardımcı olabilirsiniz. Böylece yağlama probleminiz kontrol altına alınacaktır. Diğer dikkat etmeniz gereken bir nokta ne kadar zor olsa da saçlarınızı çok sık yıkamamanız gerektiğidir..

Yağlı saçları her gün yıkamak ekstra olarak yağlanmasına neden oluyor! Bu yüzden saçlarınızı Haftada iki veya üç gün yıkayarak bunu minimuma indirdiğinizde saçlarınızdaki yağlanmanın kontrol altına alındığını fark edeceksiniz. Diğer bir önerimiz ise en azından bir kaç ay saçlarınızı ısı işlemi yapmamız ve saçlarınızı kendi haline bırakmanız..

Özellikle sık sık ısı işleme maruz kalan, fön çekilen veya maşa yapılan saçlarını daha sık yağlandığı bilinmektedir.. Biraz saçlarınızı dinlendirerek saç detoksu yapmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz