Ünlü Model Kim Kardashian’ın Güzellik ve Bakım Sırları

Son zamanların en popüler isimlerinden biri Kim Kardashian. Güzelliği makyajı ve bakımlı olması ile hepimizi büyüleyen Kim Kardashian’ın birbirinden farklı güzellik ve bakım önerilerini sizler için derledik, keyifli okumalar..

Pürüzsüz bir ten

Kim Kardashian’ın en büyük güzellik ve bakım sırlarının başında pürüzsüz bir tene sahip olması geliyor. Gerek cilt bakımında, gerek ise tüm vücut bakımında pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kuru fırçalama yöntemini kullanan Kim Kardashian, bu şekilde selülitlerin oluşumunu da engellemiş oluyor. Kuru fırçalama yöntemini hem cildinde, hem tüm vücudunda kullanıyor. Bu kan dolaşımını arttırıyor, cildin daha diri, sıkı olmasını sağlıyor, yüz için kullanıldığında ise peeling etkisi yaratarak ölü derilerden cildi arındırıyor. Bacakları için sık sık kuru fırçalama tekniğini kullanan Kim Kardashian, bu şekilde bacak batıklarından, kıl köklerinin izlerinden ve selülit görünümünden de kurtuluyor. Kim Kardashian için pürüzsüz bir cilde sahip olmak olmazsa olmazlardan..

Ten makyajı

Kim Kardashian’ın pürüzsüz makyajının sırrı şüphesiz kapatıcı fondötenler kullanması. Fakat Kim Kardashian sadece cildine fondöten kullanmakla kalmıyor, tüm vücudu için fondöten kullanıyor. Hem dekolte ve boyun bölgesi, hem kolları, hem bacakları, hem de diğer bölgeleri için komple bir fondöten kullanıyor. Sprey formda çıkmayan fondöteni özellikle dekolteli kıyafetler giyeceği günlerde uyguluyor. Bu sayede tüm vücudu daha Pürüzsüz ve bakımı görünürken ışıl ışıl parlıyor. Ten makyajında ise ekstra kapatıcı fondötenleri kullanmayı tercih ediyor.

Vücut Makyajı

Sadece yüzüne örtücü fondötenler kullanmayan Kim Kardashian vücudu için de hızlıca sabitlenen ten ürünlerini kullanıyor. Bacakları için damarlı görünümü yok eden ve bronz gösteren ışıltılı özellikteki sprey formda fondötenleri tercih eden Kardashian göğüs ve dekolte bölgesine özel ürünler de kullanıyor. Bu şekilde tüm teni daha pürüzsüz ve göz alıcı görünüyor. Ayrıca içerisinde minik ışıltılar bulunan pudra formüldeki ürünleri de köprücük kemiklerinin üzerine uygulayarak kemiklerinin daha çıkık olmasını sağlıyor. Bu rutini her gün özellikle dışarı çıkacaksa veya çekimi olacaksa tekrarladığını söyleyen Kardashian bazen de 1-2 ay kalıcı vücut makyajını tercih ettiğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz