Tırnaklarda Sağlıklı ve Bakımlı Bir Görünüm İçin Öneriler

 

Eller karşı cinste ilk dikkatimizi çeken yerlerden biridir. Hatta kimi zaman ilk kez tanıştığımızda bir insanın istemsizce ellerine bakarız. Çünkü eller kişisel bakımın en önemli faktörlerinden biridir. Peki ama sağlıklı tırnaklara kavuşmak, sararmış tırnakları beyazlatmak, manikürü hızlı bir şekilde yaparken aynı zamanda el bakımını yapmak mümkün mü? Yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Öncelikle sağlıklı tırnaklar için ideal manikür yönteminden bahsedelim. Bildiğiniz gibi manikürcülere gittiğimizde kendi aletlerini kullanıyorlar. Fakat bu aslında oldukça riskli bir durum. Eğer illaki manikürcüye gidecekseniz kendi tırnak makasınızı, kendi törpünüzü ve diğer kendi manikür aletlerinizi götürmeyi ihmal etmeyin. Eğer ev ortamında manikür yapacaksanız ve tırnak etlerini daha evvel hiç kesmediyseniz tırnaklarınızın etlerini kesmek yerine geriye itmeyi deneyin. Çünkü parçalı veya yanlış kesilen tırnak etleri kanamaya neden olur ve bu bölgeler mikrop kapmaya, apse yapmaya çok müsaittir. Bu da hem tırnak yatağınızın şeklini bozar hem de tırnak sağlığınızı derinden etkiler. Bu yüzden tırnak etlerini kesmek yerine geriye itmek akıllıca bir çözüm olacaktır.

Hızlı peeling yöntemi ve tırnakları besleme yöntemi olarak ise zeytinyağı ve tuz yeterlidir. İki ürünü birbirine karıştırarak ellerinizin üzerini, tırnaklarınızın kenarını iyice ovalayın. Zeytinyağı sayesinde hem elleriniz nemlenecek yumuşayacak, hem tırnak etleriniz yumuşayarak sert görünümü gitmiş olacak, hem de tırnaklarınız beslenecektir. Ayrıca bu yöntemle ellerinizin üzerindeki ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız. Sağlıklı tırnaklar için bir diğer çözüm önerisi ise sararmış tırnaklar için geliyor. Sararmış tırnakların rengini açmak için iki farklı yöntem bulunuyor. Bu iki farklı yöntemde tırnağı fazlaca kurutuyor. Bu yüzden tırnaklarınızı iyice nemlendirmeyi unutmayın. İlk yöntem limon yöntemi. Limon ve karbonat bir araya geldiğinde oldukça asitli bir madde oluştururlar. Tırnaklarınızın rengini açmak için bu 2 maddeyi kullanabilirsiniz.

Bir diğer madde ise diş macunu. Beyazlatma etkili diş macununu tırnaklarınızın üzerine uygulayıp yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra kullanmadığınız bir diş fırçası yardımıyla iyice temizleyin ve durulayın. Ardından mutlaka tırnaklarınızın kenarlarına sağlıklı gösterecek bir yağ uygulayın ve tırnaklarınızı besleyin. gördüğünüz gibi birkaç adımda sağlıklı tırnaklara ve bakımlı ellere kavuşmak mümkün. Son olarak eğer fazlaca çatlak ve kuru görünen ellere sahipseniz yoğun bir şekilde vazelini ellerinize uyguladıktan sonra ameliyat eldivenini giyerek yaklaşık 5 dakika bekleyin. Ameliyat eldiveni sayesinde nem elinize hapsolacak ve böylece çok daha yumuşak ve pamuk gibi bir ele kavuşmuş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz