Tırnak etleri nasıl kesilir?

Çoğu güzellik merkezinde yapılan manikürlerden sonra tırnak etleri kesilirken kanama oluşmuşsa mutlaka apse yapar ve tırnak kenarlarımız kızararak şişip acımaya, sızlamaya başlar.. Bunun tek nedeni tırnak etimizin zarar görmesi değildir.. Tırnak makası,törpü ve et kesici aletler kişiye özel olmalıdır.. Eğer tırnak etinizi keserken yeterince iyi dezenfekte edilmeden kullanılan bir alet sonucu kanama olmuşsa mikrop kapmanız olası.. Bakterilerden kurtulmak adına ya kendi aletleriniz ile maniküre gidin ya da ev ortamında kendi manikürünüzü yapıp tırnak etlerinizi kesin.. Tırnak etlerini kanatmadan profosyonelce kesmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! İşte detaylar;

Tırnak Etini Kanatmadan Kesmek İçin Yöntemler

Eğer tırnak etlerini dipten kesmek ve çok daha profesyonel bir manikür görünümüne sahip olmak istiyorsanız o halde tırnak etlerinizi kesmeye yönetebilirsiniz. Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Özellikle tırnak eti kanamalarında, iltihaplanma, parmağın şişme sorunu ve tırnak etinde zedelenmeler meydana gelebiliyor. Bunun önüne geçmek için tırnak eti kesme makası kullanımından önce mutlaka çok daha profesyonel olan ve tırnak etlerinizi keserken zarar vermesini engelleyen yılan dili formundaki tırnak eti kesici aletlerden faydalanabilirsiniz.

Bu aleti kullanırken tırnak etlerinizi çok daha belirgin hale getirmelisiniz. Bunun için tırnak etlerinizi geriye doğru itmeyi ihmal etmeyin. Geriye doğru itilen tırnak etleri daha belirgin bir forma ulaşacağından dolayı alete çok daha rahat bir şekilde gelecektir. Yılan formunda, ucu jiletli tırnak eti kesme aletini tek bir hamlede tırnak etlerinizi alacak şekilde kullanmalısınız..

Aksi halde tırnak etlerinizde tırtıklanmalar meydana gelecektir. Bu da hoş olmayan bir görünüm yaratır. Çok daha profesyonel bir kullanım sağlayan tırnak eti kesmeye yarayan makaslar ise daha dikkatli kullanılması gereken aletlerden. Bu tarz makaslar derin kesiklere yol açabilir..

Eğer ilk kez kullanacaksanız bunu öğrenmek adına mutlaka kuaförünüze profesyonel manikür yaptırmayı ihmal etmeyin. Tırnak etlerinizi bol bol nemlendirerek sertleşmesini önleyebilirsiniz. Düzenli olarak el kremi kullanımı, tırnak yüzeyinin zeytinyağı veya benzeri tırnağa iyi gelen yağlar ile ovulması tırnak etlerinizin ekstra olarak sertleşmesini engelleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz