Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bakımlı ellerin ve güzel görünen tırnakların sırrı pürüzsüz tırnak etlerinden geçer. Birçok kadının en büyük kabusu sertleşmiş ve asla giderilmek bilmeyen tırnak etleridir. Peki tırnak eti bakımı nasıl yapılır? Tırnak etlerinden nasıl kurtulabilirsiniz? Nasıl daha pürüzsüz el ve tırnaklara kavuşabilirsiniz. Yazımızda tırnak eti bakımı ile ilgili püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Tırnak etlerini kesmek istemiyorsanız

Bildiğiniz gibi tırnak etleri ne kadar derinden ve ne kadar sık kesilirse o kadar daha sert ve o kadar daha hızlı çıkmaya meyillidirler. Bu yüzden manikür rutininizde tırnak etlerinizi kesmek istemiyor olabilirsiniz veya tırnak etlerinizi keserken daha derinden keserek tırnak etlerinizi iltihaplandırabilir, kanamalara yol açabilirsiniz..

Bu gibi durumlarda tırnak etlerinizi kesmek istemiyorsanız, tırnak etlerinden nasıl kurtulabilirsiniz? İlk olarak ılık bir su hazırlayın, en az 5 dakika parmaklarınızı bu ılık suyun içerisinde bekletin. Ilık su tırnak etlerinizin yumuşamasına ve geriye itilmesi için hazır hale gelmesine yardımcı olacak. Eğer tırnak etlerinizi ekstra olarak sert veya kuru ise bu suyun içerisine bir iki damla aloe veralı losyon veya her zaman kullandığınız el kreminden damlatabilirsiniz.

Eğer elinizde bu tarz ürünler yok ise zeytinyağı da işinizi görecektir. Ilık suyun içerisine damlattığınız 5-6 damla zeytinyağı ile tırnak etlerinizi yumuşayacaktır. Sıra geldi tırnak etlerini itme işlemine. Bir portakal çubuğuna veya bu iş için özel olarak üretilmiş manikür setinde bulunan tırnak itici alete ihtiyacınız olacak. Tırnak yüzeyiniz ekstra olarak yumuşadığından tırnak yüzeyine zarar vermemek ve zedelememek adına narin dokunuşlar ile tırnak etlerinizi geriye itebilirsiniz. Böylece tırnak etlerinizi kesmeye gerek kalmadan geriye iterek kurtulabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda tırnak etlerinizin Görünürlüğü azalacak ve tırnak etleriniz tırnağınıza yapışmadığından dolayı manikürünüz daha kusursuz görünecektir.

Pratik bir şekilde tırnak etlerinden kurtulma yöntemi

Eğer tırnak etlerinizi itecek vaktiniz yok ise ve manikür yapacak vakit ayıramıyorsanız, o halde size çok daha pratik bir yöntemden bahsedelim. Kullanmadığınız bir diş fırçasını özellikle tırnaklarınızın yumuşadığı bir dönemde tırnak etlerinizi ovalamak için kullanabilirsiniz. Bu tırnak etlerinizin daha da yumuşamasını sağlayacak ve sertleşmesini önleyerek görünürlüğünü azaltacak. Özellikle duş sırasında tırnaklarınızı bu fırça yardımı ile ovaladığınızda tırnak etlerinizin görünürlüğünün azaldığını ve tırnağa yapışan tırnak etlerinizin zamanla ortadan kalktığını gözlemleyeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz