Ten Makyajı Uygulama Teknikleri

 

Kusursuz bir cilde sahip olmak, ideal ten makyajını yapmış olmak, hem göz makyajına hem de dudak makyajına vurguda bulunarak daha profesyonel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Ten makyajını uygularken kullandığınız yöntemi ise hem cilt tipinizle hem de kullandığımız ürünle yakından alakalıdır. İdeal ten makyajı ürününüzü nasıl uygulayacağınızı merak ediyorsanız yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Kuru ciltler nasıl ten makyajı uygulamalı

Kuru ciltler ten makyajını uygularken makyaj süngerlerinden faydalanmalıdır. Makyaj süngerleri ıslatıldığında daha şişkin, daha yumuşak bir forma kavuşur. Böylece cilt ile direkt temas ettiğinde ortaya ten makyajını daha iyi yayacak bir yüzey çıkar. Islatılmış sünger gerek gül suyu gerek normal su ile ısıtıldığında ise ten makyajı ürünlerinin daha homojen ve daha ıslak bir şekilde cilt ile bütünleşmesini sağlar. Eğer en büyük probleminiz kuru cildinizden dolayı oluşan ten makyajının pütürlü, pürüzlü ve kuru durması ise o halde makyaj süngeri ile makyajınızı uygulamayı mutlaka denemelisiniz. Makyaj süngerinin sivri kısımlarını göz altınızdaki kapatıcıyı uygulamak için arka kısmındaki yuvarlak yüzeyi ten makyajını uygulamak için, makyaj süngerini yan tutarak ise kontürünüzü uygulamak için kullanabilirsiniz.

Fondöten fırçası ile makyaj nasıl uygulanır?

Kedi dili formunda stlipting formda veya duofiber denilen fırça formundaki fırçalar ile makyajı uygulamak da bir o kadar popüler. Özellikle YouTube’da rastladığımız makyaj gurularının birbirinden farklı formda fırçaları olduğunu görmüşsünüzdür. Peki hangi fırça size uygun?

 

Kedi dili fondöten fırçası

Kedi dili fondöten fırçası özellikle kalın yapıdaki fondötenleri uygulamak için idealdir. Yassı yapıdaki bu fırça aynı zamanda yüzünüzün bütün kıvrımlarına girer, burun kenarı, göz çevresi, dudak kenarı gibi kısımlara rahatça fondöten uygulamanızı sağlar.

 

Duofiber makyaj fırçası ise çift kıllı bir makyaj fırçasıdır. Seyrek yapısı sayesinde ince ten ürünlerini yaymak için idealdir. En ideal sonuç ise stripling fırçalar ile alınır. En kalın veya en hafif ten makyajı ürünlerini bile mükemmel şekilde uygulamak için tek bir fırça alacaksanız bu stripling fırça olmalıdır. Stripling fırça hem kalın bir şekilde hem de ince bir şekilde uygulama yapmanıza yardımcı olur.

 

Eller ile uygulama

BB veya CC kremlerinizi parmaklarınız yardımıyla tıpkı cildinize nemlendirici uyguluyor gibi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama şekli hem pratiktir hem size zamandan kazandırır hem de en doğal ten makyajı görünümü elde etmenizi sağlar. Cildinize nemlendirici gibi uyguladığınız BB veya CC kreminiz cildinizle tamamen bütünleşir, elinizin ısısı ile rahat bir şekilde yayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz