Takma Kirpik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vurgulu, etkileyici ve seksi bakışlara kavuşmanın en etkili yollarından biri ok gibi uzun, gür kirpiklere sahip olmaktır. Kimimiz doğuştan gür ve yoğun kirpiklere sahip olamayabiliyoruz veya piyasada satılan bir çok maskaranın etkisinden memnun kalmayabiliyoruz. O halde işimiz takma kirpiklere düşüyor. Peki ama piyasada bulunan binlerce takma kirpik çeşidinden hangisini tercih etmeliyiz? Hangi takma kirpiklerden uzak durmalıyız? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar..

Takma kirpik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri takma kirpiğin birleşim kısımlarıdır. Takma kirpik ile göz kapağınız arasında ne kadar ince bir kısım olursa takma kirpik göz kapaklarınızda o kadar ağırlık yapmayacak ve doğal duracaktır. Kalın tabanlı takma kirpikler göz kapaklarınızı ağırlaştıracağı gibi, yapıştırılması da çok zor olacaktır. Bu tarz kirpiklerden uzak durmanızı öneriyoruz. Ayrıca ağır olan takma kirpikler gün içerisinde göz kapaklarınız da düşme yaparak bakışlarınızın dinçliğini, ferahlığını ve gençliğini de alacaktır. Bunun yerine çok daha yorgun ve baygın bakışlara sahip olacaksınız.

Takma kirpik tercih ederken Kirpiklerin yoğunluğu nasıl belirlenir?

Bildiğiniz gibi her göz şekli birbirinden farklıdır. Çok daha küçük badem şeklindeki gözlere aşırı iri ve büyük kirpikler çirkin olacaktır. Bunun önüne geçmek için beğendiğiniz bir kirpik modelini göz kapaklarınızın boyutunca kesebilirsiniz. Fazla olan kirpiğin kestiğiniz yerinden eşit şekilde kesmeye özen gösterin. İki göz kapağınızada eşit şekilde uygulamak adına kirpiği doğru noktadan kesmeniz çok önemli.

Takma kirpik nasıl takılır?

Takma kirpik takarken yapıştırıcınız da en az seçtiğiniz takma kirpik kadar önemlidir. Günümüzde koyu renkli siyah renkli takma kirpik yapıştırıcıları bulunuyor. Eğer göz kapaklarınız da çirkin bir görünüm oluşmasını istemiyorsanız yapıştırıcının beyaz renginden tereddüt ediyorsanız o halde siyah renkli yapıştırıcıları kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı kullanırken takma kirpiğin üzerine incecik bir hat halinde uygulamaya, 4-5 saniye bekleyerek biraz olsun kurumasını sağlamaya dikkat edin. Bu sürede yapışkan, formülünü bularak çok daha tutucu hale gelecektir. Göz kapaklarınıza uyguladığınız takma kirpiği sağa sola çekiştirerek eşitleyin. Eşitledikten sonra göz kapaklarınıza iyice tutturun. Bu şekilde takma kirpik göz kapaklarınızla çok daha bütün görünecektir. Ayrıca kendi kirpikleriniz ile takma kirpiği birleştirerek aynı anda rimelleyin. Bu kendi kirpikleriniz ve takma kirpiğin birleşmesini ve çok daha doğal bir görünüm yaratmasını sağlayacaktır.

En doğal takma kirpik hangisidir?

Gelin makyajlarında, özel gün makyajlarında, mezuniyet makyajlarında makyaj artistlerinin en çok uyguladığı takma kirpik çeşitleri tekli takma kirpik çeşitleridir. Bu tarz takma kirpik çeşitleri tüm göz şekillerine uyum sağlar. Eşit miktarda uygulandığında neredeyse kendi kirpiğimiz kadar doğal duran bir ifadeye kavuşursunuz. Eğer ilk kez takma kirpik uygulayacaksınız bütün kirpiklerdense bu tarz tekli kirpikler kullanmanız önerilir. Böylece göz kapaklarınızda herhangi bir ağırlık oluşmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz