Saç Maşası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev ortamında kuaförden çıkmışcasına profesyonel saçların sırrı saç maşasından geçiyor. Kuaförlerinde kullandığı saç maşalarına sahip olmak günümüzde çok daha kolay. Birbirinden farklı çaplara sahip saç maşaları bulunuyor. Peki ama saçlarınız için en doğru maşaya ve maşanın kalınlığına nasıl karar verebilirsiniz? Yazımızda maşa satın alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Kısa saçlar

Kısa saçların en büyük problemi maşanın tam anlamıyla dönmemesi, saçlarının kısa kalması veya maşa yaptıktan sonra saçlarının ekstra olarak bukleli olması, yukarı çekilmesidir. Saçlara maşa yapıldıktan sonra boyu biraz olsun kısalmaktadır. Bunun önüne geçmek için daha büyük çaptaki maşaları tercih edebilirsiniz. Eğer arzu ettiğiniz hafif kırık fön gibi kendi etrafında bir tur dönen bukleler ise o halde 25 milimetre boyutlarında ki maşalar sizin için uygun olacaktır. Ekstra olarak bukleli ve çok kıvırcık bir görünüm istiyorsanız 18 milimetre boyundaki maşaları tercih edebilirsiniz. Bu maşalar ekstra olarak saçlarınıza bukle vereceği gibi aynı zamanda saçlarınızın boyunu biraz daha kısaltacaktır. Eğer saçlarınızın boyunun kısalmadan, kendi hacmince bir tür dönüp tek bukle olmasını istiyorsanız, o halde 25 milimetre maşayı tercih edebilirsiniz.

Omuz hizasında saçlar

Omuz hizasında saçlar için en uygun masa boyutu 25 milimetre çapındaki maşa boyutudur. Bu maşa boyutu tam anlamıyla saçlarınızın iki veya üç tur dönmesine yardımcı olacak ve istediğiniz belirgin buklelere kavuşmanızı sağlayacaktır. Özellikle ekstra yoğun bir dalga istemiyorsanız 25 milimetre maşa sizin için en ideal maşa boyutudur. Saçlarınızın ekstra olarak kalın veya daha yoğun buklede görünmesini istiyorsanız saçlarınızı maşalarken erken daha kalın tutamlar halinde ayırabilir maşanın boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Saç tutamlarını çok daha ince alırsanız ekstra kıvırcık saçlara sahip olursunuz, saç tutamlarınızı biraz daha büyük ölçekte alırsanız ideal dalga formuna ulaşmış olursunuz.

 

Uzun saçlar

Uzun saçlar 30 milimetre ve hatta 35 milimetre gibi en büyük maşa boyutlarını kullanarak kırık fön etkisi yaratabilir, muhteşem buklelere sahip olabilirler. Özellikle istediğiniz, yapılmış, uğraşılmış ve adeta özel bir güne düğüne gider gibi görünen saçlardan ziyade daha doğal kendi dalgası gibi görünen saçlar ise o halde 25-30 milimetre çapındaki maşalar sizin için ideal olacaktır. Saçınızda iki veya üç tur dönen bu maşalar saçlarınıza kırık fön etkisi verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz