Renkli takma kirpik modası son zamanlarda herkesin dikkati çekti. Özellikle kostüm partilerinde, kulüplerde kullanılsa da günlük kullanımında arttığı görülmekte. Bu moda akımı 80’li yılların geri dönerek renkli makyajın günümüzde moda olması ile başladı. Rengarenk kıyafetler, rengarenk makyaj ve tabi ki rengarenk uzun kirpikler. Renkli kirpikler çoğu kez tek renk değil birkaç rengi içerisinde barındırıyor. Hatta bazı modelleri rengarenk tüylerden oluşuyor.

Genellikle müzik sektöründe sahneye çıkan şarkıcılarda gördüğümüz kirpiklerin, kliplerinde sıkça kullanılması, verdikleri kimi röportajlarda günlük hayatta da kullanılıyormuş düşüncesini beraberinde getirerek, renkli takma kirpik modası adı altında sokaklara döküldü. Aslında bir bakıma güzel de oldu. Genelde sahnede kullanılan ve izleyen kadınlara güzel görünen ürünler sokak modasına inmiyor ve çok dikkat çeken bir şey olduğunda kadınlar günlük hayatta kullanımdan kaçınıyor. Çok beğenmiş olsalar bile. Oysa herkes istediği gibi giyinmeli, istediği şekilde tarzını ortaya koymalı. Fakat maalesef toplum gerçekleşen kötü olayları bile hazmedebiliyor ama moda akımlarını benimseyemiyor bile.

Renkli makyajın yanı sıra eğer makyaj yapmayı sevmiyorsanız renkli takma kirpikler tam size göre. Parti ya da eğlenmek için gittiğiniz özellikle gece hayatında kullanımı günlük hayattan çok daha rahat. Makyaj yapmasanız bile taktığınız kirpik dikkat çekici ve güzel görünecektir. Üstelik renkli takma kirpik kullanımı makyaj yapımından çok daha kolay. Bunun yanı sıra eğlenceniz boyunca ağır makyajdan kaçınmış olacaksınız hem de partinin dikkat çeken ismi olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz