Mükemmel Bronzer Nasıl Seçilir?

 

Bronzer mevsiminin zamanı geldi. Özellikle yaz aylarında bronz ışıl ışıl sağlıklı bir ten görünümü yaratmak için bronzerler yavaş yavaş makyaj çekmecesinden çıkıyor ve günlük makyajlar da bile hayat buluyor. Peki mükemmel bronzer satın almak için nelere dikkat etmelisiniz? Eve geldiğinizde işte bu benim için mükemmel bir ton demeniz için en ideal bronzera ulaşma önerilerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Bronzer tercih ederken bronzerin tonu çok önemlidir. Sıcak tenli ve kişiler için içerisinde hafif turunculuk bulunduran bronzerlar ideal olacakken, beyaz tenliler için çok açık formda ve en önemlisi içerisinde hafif küllülük bulunduran bronzerlar ideal olacaktır. Beyaz tenlilerde aşırı turuncu bronzerlar çamur gibi duracak ve hiç yakışmayacaktır. Keza esmer tenlilerde veya daha sıcak tenlerde ise küllü tonlardaki bronzerlar hem belli olmayacak hem de yeterince sıcaklık vermeyecektir. Bronzerin amacı cildi canlı göstermek, bronz göstermek ve hafif bir şekilde renklendirip boyutlandırmaktır. Bronzerı allıktan ayıran temel özellik ise hafif içerisinde gölge tonlarının olması ve tüm yanak boyunca uygulanabilmesidir.

Bildiğiniz gibi allık sadece yanağın yüksek kısımlarına uygulanır ve iyice dağıtılır. Bronzer ise tüm yanağa hem allık hem kontür hem bronzer gibi uygulanabilir. Yani üçü bir arada bir üründür. Aynı zamanda bronzerlar göz kapaklarına geçiş rengi olarak da kullanılabilir. Şimdi geldi ideal bronzerinizi bulma önerilerine. İdeal bronzeri satın alırken cilt tipinize bakın. Eğer kuru ciltliyseniz pudra formdaki bronzerları sevmeyebilirsiniz. Kuru ciltler genellikle likit veya kremsi formdaki bronzerlar ile daha iyi anlaşır. Bu tarz bronzerlar cildinizde daha iyi yayılır, pul pul bir görünüme neden olmaz ve pudralı olmadıklarından dolayı da kuru cildinizde anında sabitlenirler. Yağlı ciltlerin ise uzak durması gereken bronzerlerın başında likit veya yağlı formdaki bronzerlar geliyor. Yağlı ciltler için en ideal bronzerlar toz formdaki bronzerlardır. Bu tarz bronzerlar hem pudra formunda olduklarından hem de yanakta çok daha kolay bir şekilde dağıldıklarından dolayı gün içerisinde yağlanmayı tetiklemez ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur.

Bronzerı uygularken uygulayacağınız fırça da bir o kadar önemli. Yumuşak kıllı duofiber denilen sentetik fırçalar bronzer uygulamak için en ideal fırçalar arasında yer alır. Bu tarz fırçaları yanağınızda ileri geri hareket ettirerek bronzerin teninize iyice karışmasını sağlayın. Özellikle kontür işleminden sonra bronzer uyguluyorsanız her iki ürününde ayrı durmaması adına hem kontür hem bronzer ürününü birbirine karıştırmaya özen gösterin. Siz de bu ayrıntılara dikkat ederek mükemmel bronzer arayışınıza son verebilir ve mükemmel bronzerınız ile tüm yazı geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz