Maskara Uygularken En Sık Yapılan Yanlışlar 

 

Maskara makyajların vazgeçilmez kozmetik ürünü. Maskara uygulamadığınız günlerde gözlerimiz kimi zaman yaptığımız makyajı gösteremiyor veya daha baygın bakabiliyor. Özellikle nispeten düşük göz kapaklarına sahipseniz maskara sizin için kurtarıcı olabilir. Peki ama tüm makyajların tamamlayıcısı olan maskarayı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? En sık yapılan maskara uygulamadaki yanlışlar nelerdir? Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar. 

Maskara uygularken en sık yapılan yanlışlardan biri de kirpiklere gelişi güzel bir şekilde maskarayı yüklemektedir. Yani maskara fırçasını temizlemeden hangi bölgesinde daha fazla maskara kalıntısı var hangi bölgesinde daha az kalıntı var tespit etmeden direkt olarak tüpten çıkardığınız maskarayı kirpiklerinize uygulamak kirpiklerinizin bazı kısımlarının yapışmasına bazı kısımlarının ise yeteri kadar maskara yüklenmemesine neden olabilir. Bunun önüne geçmek için tüpten çıkardığınız maskaranın fırçasını hafif bir şekilde ağız kısmında temizleyin ve her kıla eşit bir şekilde maskarada dağıldığından emin olun. Böylece kirpiklerinize doğru bir şekilde maskara yüklemesi yapabilecek ve kirpiklerin yapışmasını minimuma indireceksiniz.

Eğer kirpikleriniz biraz dağınık, birbirine geçmiş ve yapışmaya müsait ise dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temiz bir kaş tarağı ile kirpiklerinizi fırçalayıp açmanız olacaktır. Birbirine yapışmış kirpiklerinizi ayırmak için bu tarz temiz kaş fırçalarından faydalanabilirsiniz. Düşük ve aşağı doğru bakan dümdüz sert kirpiklere sahipseniz kirpik kıvırıcısını doğru bir şekilde kullanmanız kirpiklerinizin zarar görmeden kıvrılması açısından oldukça önemlidir. Fakat kirpik kıvırıcısı çoğu zaman kirpikleri kopartıyor. Bu yanlış uygulamadan kaynaklanıyor.

Göz yapınıza en uygun kirpik kıvırıcısını edinerek işe başlayın. Oval veya düz kirpik yapısına farklı kirpik kıvırıcı önerileri bulunuyor. Kirpik diplerinize kirpik kıvırıcısını iyice yakınlaştırdıktan sonra nazik hareketlerle kirpiklerinize zarar vermeden tek sefer kıvırın. Daha sonra biraz daha ön kısma alıp kıvırın. Bunu kirpiklerinizin en uç kısmına gelene kadar yapın. Böylece kirpikleriniz kırılmış gibi tek bir noktada bükülmeyecek, tüm kirpikleriniz dipten uca kıvrılmış olacak. Ardından suya dayanıklı bir maskara uygulayarak kıvrıklığını gün boyu koruyun. Haftada birkaç kez kirpiklerinizi dinlendirerek bakım yapmayı da ihmal etmeyin. Kirpik bakımı için en çok önerilen yağlardan biri olan hint yağını kirpik bakımı için kullanabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi maskara uygulamanın incelikleri ve püf noktaları bukadar basit. Kirpiklerinizi korumak adına sizde bu püf noktalarından faydalanabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz