Dövme yaptırmak her yaşa hitap etse de genelde erken yaşlarda yaptırılan dövmeler sonradan düşüncelerin değişmesi ile anlamsız bir hal alabiliyor. Anlamını yitirmese bile kişi iş hayatına atıldığı zaman bazı iş yerleri, özellikle devlet kurumlarında hali hazırda pek kabul görmüyor. Bu sebeple özellikle görünür yerlerdeki, örneğin; kol ve boyun çevresindeki dövmelerinden tamamen kurtulmanın yollarını arıyor. Bunun yolu ise lazer ile dövme sildirmedir. Peki lazerle dövme sildirme nasıl yapılır?

Teknolojisinin gelişmesi ile artık lazer ile dövme sildirme çok daha kolay olmasının yanı sıra eskisi gibi yanık görüntüsü bırakmıyor diyebiliriz. Şu an en etkin ve en güvenli sildirme şekli Q-swittch lazerle yapılan sildirme işlemidir. Bu lazerler boyanın rengine göre değişim göstermektedir. Her ne kadar koyu renklerin daha zor çıkacağını tahmin etsek de bu tahminimizde yanılıyoruz. Çünkü siyah, koyu mavi gibi renkler çok daha kolay silinmektedir. Tam tersi açık renkler olan beyaz, sarı gibi renkler ise çok zor silinmektedir.

Dövmeleri silen bu lazerler nanosaniye de atış yapmaktadır. Bu sayede cilde zarar vermeden tamamen derinin içerisindeki partikülleri hedef alır ve ışınlar deri içerisindeki boya partiküllerini ısıtarak parçalanmasına neden olur. Parçalanan boya partiküllerini, vücudumuzda çöpçü hücreler dediğimiz makrofajlar yakalar ve uzaklaştırır. Bu durum dövmenin ortadan yok olmasını yani silinmesini sağlar. Lazerle dövme sildirme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını verdikten sonra, şu konuda uyarıda bulunmalıyız ki dövme sildirmek istiyorsanız uygun fiyatlara değil, lazer makinasının kalitesine özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz