Kozmetik Ürünler İle Sivilce Lekeleri Nasıl Kapatılır?

 

Özel bir güne hazırlanırken sivilce lekelerinizin bugüne gölge düşürmesine izin vermeyin. Gerek düğününüzde gerek mezuniyetinizde gerekse dışarı çıkarken sivilcelerinizi kapatmak için gereken püf noktaları yazımızda bulabileceksiniz. Eğer sizinde sivilce lekeleriniz var ise veya diğer cilt lekelerinizi muazzam şekilde kapatıp porselen bir ten makyajı yapmak istiyorsanız uygulamanız gereken sıralar yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Makyaj ile sivilce lekeleri nasıl kapatılır?

Kozmetik ürünler ile sivilce lekelerini kapatmak için işe ilk olarak cildinizi hazırlayarak başlayın. Cildinizi nemlendirdikten sonra gözenek sıkılaştırıcı, pürüzsüzleştirici ve ürünlerin cildinize daha iyi tutunmasını sağlayıcı bir baz sürün. Bazı parmaklarınızla yaydıktan sonra burun çevresine bastırarak uygulayın. Bu işlem gözeneklerinizin daha az görünür olmasına, üstüne uygulayacağınız ten ürünlerinin daha kalıcı olmasına ve daha iyi tutunmasına yardımcı olacak.

Color corrector renk düzenleyici

Renk düzenleyici sivilceli ciltlerin akne lekesi olan ciltlerin ve diğer leke problemi yaşayan ciltlerin olmazsa olmaz adımlarından biridir. Aklınızda zaten kapatıcı bir ürün kullanırsam teninde ki bütün kusurlar kapanacak cümlesi var ise bunu bir kenara bırakın. Çünkü lekeleri nötrlemezseniz hem alttan gözükecek hem de kendini daha fazla belli edecektir. Ne kadar kapatıcı ürünler kullanırsanız kullanın bu işlemi es geçtiğinizde mükemmel bir sonuç yakalamayabilirsiniz. Color corrector yani renk düzenleyici kullanırken kremsi formda fakat zamanla sabitleşip pudralaşan ve iyice tutulan bir ürün tercih edin. Aşırı sıvı formdaki veya aşırı yağlı formdaki kapatıcılar bunun için uygun olmayacaktır. Parmaklarınız yardımıyla özellikle lekelerin üzerine gelecek şekilde cildinizden birkaç ton koyu somon renklerinde ve yeşil renklerindeki kapatıcıları cildinize uygulayın. Burun kenarındaki kırmızılıklar, kırmızı sivilceler için yeşil rengi, eskiden kalma kahverengi izler için mor rengi, mor veya daha koyu kapatılması en zor olan sivilce lekeleri için ise somon rengini kullanın. Parmaklarınız yardımıyla iyice bastırarak uyguladığınız color correctorun üzerine teninizle birebir aynı tona sahip kapatıcı uygulayıp tekrar bastırın. İşlemi uygularken süpürme hareketlerini tekrarlamayın. Bastır çek hareketleri ile ürünleri üst üste oturtmaya çalışın. Ten makyajı yaparken de makyaj süngeri kullanın. Fırça alttaki ürünleri oynatacak ve kapatıcılığını azaltacaktır. Alttaki sivilceyi kapattığınızda kırmızılığının ortaya çıkmaması için her zaman süpürme değil bastır çek hareketlerle ten makyajınızı tamamlayın. En önemli adım olan pudralama işlemini asla es geçmeyin. Üst üste uygulanan bu kadar ürünün kalıcı olmasını sağlayacak tek şey pudralama işlemidir. Pudralama işlem esnasında da bastır çek hareketleri tekrar edin. En son dokunuş olarak ise mat makyaj sabitleyici spreyi tüm yüzünüze sıkın. Görmüş olduğunuz gibi porselen ten makyajı ile lekelerinizin aktif sivilcelerinizin görünümü artık gözle görülemeyecek kadar hafif boyutlarda. Sizde özel günlerinizde bu yöntemi deneyerek sivilce ve aktif lekelerinizden anında kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz