Kombinler ve Renk Seçimlerinin Psikoloji Üzerindeki Etkileri

Bazı günler rengarenk giymek istediğiniz, dolabınızdaki en parlak, en farklı, en iddialı parçaları kombinlemek İstediğiniz oldu mu? Peki ya bazı günler sadece siyah kombinler yapak istediğiniz, baştan aşağı siyah giyinmek istediğiniz, gösterişsiz, dikkat çekmeyen parçaları tercih etmeye özen gösterdiğiniz günler oldu mu? Bu durum aslında tesadüf değil! Çünkü renk seçimleri psikolojimizi ele verir! Günlük hayatta kombinlerimizde renk seçimi psikolojimizin bir işaretidir.. O an ki durumumuzu, psikolojik durumumuzu, ruhumuzu yansıtır. Peki sizin psikolojiniz şu an nasıl? Renk seçimi tercihlerinize göre bunlara göz atalım;

Günlük hayatta stilinizde aksesuarlarınızda veya kombinlerinizde herhangi bir renk tercih ediyorsanız bu renk tesadüf eseri tercih edilmiyor aslında.. Örneğin siyah rengi tercih ediyorsanız kendinizi güvende hissetmek istediğiniz, risk almak istemediğiniz bir gününüzdesiniz demektir.. Elbette siyah rengi tercih etmek tamamen mutsuzluk anlamına gelmiyor. Fakat güvene, korunmaya ve güvenli parçalara ihtiyacınız var anlamına geliyor..

Tercih edilen açık renkler ise kendine olan özgüvenize ve her fikre açık olduğunuza dair bir gösterge. Özellikle krem rengi tonları, haki tonlarını tercih ediyorsanız bu tarz renk seçimlerinde her türlü yeniliğe açık olduğunuzu ve daha pozitif düşündüğünüzü söyleyebiliriz..

Eğer renk seçimlerinde gri ve tonlarını tercih ediyorsanız istemsizce depresyonda olduğunuzu söyleyebiliriz.. Gri tam anlamıyla bir depresyon rengidir. İçine kapanıklığı tercih eden ve gün boyu kendi kendine zaman geçirmek isteyen bireyler genelde gri rengi tercih eder. Kapalı, yağmurlu havalarda, hasta iken elimizin gri kombinlere gitmesinin nedeni budur aslında. Dikkat edin, siz gri rengi hangi günler kombinliyorsunuz genelde?

Sarı rengi tercih ediyorsanız o gün enerjiniz yüksek demektir. Sarı, turuncu, kavun içi gibi renkler enerjiyi ve dinamizmi temsil eder! Adeta enerji patlaması yaşıyorsunuz anlamına gelir. Spor kombinlerde bu renklerin sık sık kullanılmasının sebebi de budur, enerji vermesi.. Herhangi bir konsere giderken ve arkadaşlarınızla buluşurken sarı rengi tercih etmek akıllıca olacaktır. Sizde renk tercihlerinizin psikoloji üzerindeki etkilerini bilerek belki de kendinizi daha iyi hissetmek için renkli giyinmeye yönelebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz