Bir yanı uzun bir yanı kısa. Asimetrik kıyafet kesimleri bu senenin modası oldu. Yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da rahatlıkla üşümeden kullanabileceğiniz özellikle asimetrik kesimli elbiseler, çok kullanışlı hale geldi. Bazen tek omuz detayları bazen etek uçlarındaki uzunluk farklılıkları bazen yakalardaki dökümler kıyafetlerdeki asimetrik kesim modası olarak başlamış oldu. Yaz aylarında ise tek kollu, önü uzun arkası kısa ya da arkası uzun önü kısa bluzlar moda camiasında çok ilgi görüyor ve gayet şık görünüyor.

Ünlü modacıların sergilemiş olduğu defilelerine baktığımızda kesinlikle bir iki tane asimetrik kesimli kıyafet görüyoruz. Bu durum sokak modasına yansıyarak, daha fazla çeşit ve modelin ortaya çıkmasına neden oluyor. Böylece günlük kullanımda kıyafetlerdeki asimetrik kesim modası başlamış oluyor. Şık ve benzersiz asimetrik kesimli kıyafetlerin, vücut tipinize göre kullanılması da çok önemli. Örneğin kısa boylu bir kadınsanız etekleri çok uzun asimetrik kesimli elbise ve etekler vücut tipinize uyum sağlamayacak ve sizi olduğunuzdan çok daha kısa gösterecektir.

Her ne kadar moda olsa da moda insanın kendine yakışanı giymesidir terimini göz önüne alarak kıyafet seçimi yapmak gerekiyor. Mesela üst bedeniniz geniş kollarınız kalın ise tek kollu bluzlar giymenizi pek tavsiye etmiyoruz. Özellikle büyük beden göğüslere sahipseniz, tek kollu bluzlar göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bunların yanı sıra asimetrik kesimlerde dikkat edilmesi gereken başka özelliklerde mevcuttur ve bunlara dikkat edilmesinde fayda vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz