Bütün kadınlar stil sahibi olmak ister. Kendi stilinizi yaratırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Vücut yapınız, kilonuz, yüz şekliniz ve şüphesiz boy uzunluğunuz stilinizi yaratırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan bazıları. Boyunuzun kısa veya uzun olması beraberinde birtakım avantaj ve dezavantajlar getirmektedir. Bu avantaj ve dezavantajları dikkate alarak stilinizi daha modern daha vücut yapınıza uygun hale getirebilirsiniz. Eğer kısa boylu bir kadınsanız bu yazımız tam da sizi ilgilendiriyor.

Stilinizi Oluştururken Size Yardımcı Olabilecek Bazı Detaylar;

  • Kıyafetlerinizde tek renk tercih etmeye özen gösterin. Baştan aşağı tek renk giyindiğiniz zaman boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.
  • Yüksek bel modelinin kullanıldığı kıyafetleri kullanın. Yüksek belli, etekler, pantolonlar, şortlar giydiğiniz zaman yüksek bel detayı karın bölgesini kapattığı için, bacaklarınız daha uzun görünecektir.
  • V yaka ya da U yaka kesimlerin kullanıldığı kıyafetleri giydiğiniz zaman hem normal yaka kıyafetlerde bulamadığınız şıklığı bulacaksınız hem de boyunuz olduğundan uzun görecek ve böylece kıyafetiniz vücut yapınıza daha uygun hale gelecektir.
  • Dikey çizgi desenlerinin kullanıldığı etek, elbise, gömlek ve bluz gibi kıyafetleri dolabınızdan eksik etmeyin.
  • Kısa boylu kadınlar, desenli kıyafetleri tercih ederken doğru deseni seçmeye özen göstermeli. Geniş desenli kıyafetlerin kullanıldığı elbiselerden uzak durmanız gerekir. Bunun yerine daha kibar, daha küçük desenlerin kullanıldığı giysileri tercih ederseniz daha şık, daha uzun boylu görünmenizi sağlayacak bir stil yaratabileceksiniz.
  • Boyunuzu uzun göstermenin en etkili yollarından biri de doğru aksesuarları tercih etmeniz. Elbiseleriniz de, eteklerinizde ince kemer kullanmaya özen gösterin. Yanlış model ve kalın kemer tercih etmeniz olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olacaktır.

  • Topuklu ayakkabı kullanın. Eğer ince topuklu ayakkabılarla yürümekte zorlanıyorsanız, dolgu topuklu ayakkabı kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem şık hem rahat hem de uzun boylu görüneceksiniz.
  • Bacaklarınız olduğundan daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız; bilekten bağlı ayakkabılardan uzak durmaya çalışın. Çünkü bilekten bağlı ayakkabılar bacaklarınızın boyunu keserek, bacaklarınızın kalın, kısa görünmesine neden olur. Bilekten bağlı ayakkabı tercih etmek zorunda kalıyorsanız açık, ten rengi bilekten bağlı topuklu ayakkabıları kullanın.
  • En önemli ipucu ise; kendinize güvenmeniz. Boyunuz ister kısa ister uzun olsun. Kendinize güvendiğiniz de, öz güveniniz giydiğiniz kıyafete de yansıyacak asıl o zaman şıklığınızı yansıtacaksınız.
  • Aşağıdaki linklerden yazımızda yer alan önerilere uygun elbise modellerini bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz