Kaş Alırken Kullanılan Popüler Yöntemler

 

Kimileri kaşlarını evde kendi kendine alıyor, kimileri en yakın arkadaşına emanet ediyor kimileri kuaförlerin veya güzellik merkezlerinin yolunu tutuyor. Fakat kai için o kadar farklı şekillendirme yöntemleri var ki sizler için en popüler olanlarını bu yazıda derledik. İşte kaşları şekillendirirken kullanılan aletler ve en popüler kaş alma yöntemleri, keyifli okumalar.

Dilerseniz ilk olarak kaşları şekillendirmek için kullanılan aletlerden bahsedelim. Kaş tarağı, kaş makası, sir ağda bantları, ip, kaşları şekillendirmek için kalem, kaşları boyamak ve daha gür hale getirmek için kaç vaksları, kaş maskarası. İşte en popüler kaş şekillendirme yöntemleri;

İp ile şekillendirme

Genellikle güzellik merkezlerinde en sık tercih edilen yöntemlerden biri iple kaş şekillendirmedir. İpin en büyük avantajı dakikalar içerisinde kaşlarınızı şekillendirmenizi sağlarken kılları kırmadan kökünden almasıdır. Elbette bu işlemi yaparken profesyonel ellere emanet etmeniz gerekiyor. Aksi halde kaşları köklerinden almayı bırakın kaşlarda kırık yaratarak kaşlarınızı küsterecek ve kaşların asla çıkmamasını sağlayarak kaş dökülmelerine neden olacak bir işlemden bahsediyor olabiliriz. Bu yüzden kaş şekillendirme işleminde ip kullanımı mutlaka profesyonel ellerde yapılmalı.

 

Cımbız ile kaş şekillendirme

Cımbız ile kaş şekillendirme kullanılan en popüler yöntemlerden biridir. Kaşların çevresindeki minik kıllar cımbız yardımıyla tüylerin çıkış yönüne doğru alınır. Böylece çevre civarda bulunan tüm fazla kıl kökleri alınmış ve kaş temizlenmiş olur. Cımbız en büyük eksisi kaşların kırılmasına neden olması ve yanlış yönde alındığında kaşın küserek bir daha çıkmamasıdır. Ayrıca minik tüylerde de çok etkili bir sonuç vermez.

 

Sir ağda bantları

Özellikle evde kaşlarını alanların en sık kullandığı yöntemlerden biri de sir ağda bantlarıdır. Kaşlarınızın şekli boyunca makas yardımıyla kesebileceğiniz kaşlarınızın çevresindeki minik kılları dahi alabileceğiniz bu yöntem hassas ciltlere önerilirmesede genel olarak normal ciltlerde harika sonuçlar vermektedir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kaşlarınızın şekline uygun sir ağda bantlarını kesmektir.

 

Kaş şekillendirme yöntemleri

Kaş şekillendirirken kaşları boyamak, vaks yardımı ile sabitlemek ve kaşları yukarı doğru tarayarak daha sabit kalması için kaş jelleri kullanmak standart yöntemlerdendir. Fakat günümüzde profesyonel bir şekilde ev ortamında kaşlarınızı boyayarak uzun süre kalıcı sonuçlar elde etmenizde mümkündür. Ev ortamında kaş dövmesi yaparak kaşlarınızın şeklini daha uzun süre koruyabilirsiniz. Güzellik merkezlerinde saçlarımız boyanırken kaşlarımıza da aynı ürün uygulanmaktadır. Bunun biraz daha hafif formüllü olanını hayaledin. Piyasada artık birçok markada kaş dövmeleri satılıyor. Ev ortamında bu dövmeleri kaşlarınıza uygulayarak birkaç ay kaşlarınızı doldurmadan rahat bir nefes alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz