Karın Ağrısını ve Regl Ağrısını Hafifleten Öneriler

Özellikle kış mevsiminde ara ara hissedilen karın ağrısı ile beraber regl ağrısı birçok kadının korkulu rüyasıdır.. Hatta kimi zaman işinden, eğlencesinden, planlarından geri kalan kadınların ortak söylemi ise karın ağrısı ile karışık regl ağrısının dinmek bilmeyen sancı rutinleridir.. Sürekli şiddeti azalıp artan regl ağrısına neler iyi gelir? Bazı yöntemler ile karın ağrısı ile karışık regl ağrısını hafifletebilirsiniz. İşte o yöntemlerden denenmiş en yaygın olanları ve en çok memnun kalınanları;

Zencefil

Regl sancısına iyi gelen bir başka bitki ise zencefildir. Zencefil regl sancısı için etkin şekilde tüm tarih boyunca kullanılmıştır. Özellikle zencefil regl ağrısına neden olan prostaglandinlerin seviyelerinin düşmesinde önemli rol oynar. Özellikle adet yani regl öncesi sendrom ile birlikte limon ve bal ile karıştırılarak tüketildiğinde ciddi oranda regl ağrılarına iyi gelir.

Fesleğen Yaprakları

Ara öğünleriniz de hafif atıştırmalıklar tüketmek istiyorsanız regl dönemleriniz de salata tüketmek iyi bir seçenek olabilir. Yeşil yapraklı sebzeler dirayetinizi arttırır. Yeşil yapraklı sebzelerin içerisine özellikle fesleğen ekleyerek, taze fesleğen yapraklarını tüketerek salata ile birlikte yiyebilirsiniz veya sadece sıcak suyun içerisine taze fesleğen yapraklarını atarak aromasını bırakmasın yardımcı olabilirsiniz. Bu hem mide bulantınıza iyi gelir, hem nefes darlığı sorununuzu ortadan kaldırır, hem de mide ve bağırsak ağrılarına iyi gelir. Böylece regl sancınız biraz olsun hafiflemiş olacaktır.

2-3 Günü Bulan, Geçmeyen Sancılarınız Var İse..

Eğer uzun süre geçmeyen çok şiddetli regl sancılarına sahipseniz o halde mutlaka bir kadın doğum uzmanı veya jinekologla görüşmelisiniz. Bazı ufak kistlerde regl sancısına neden olabiliyor. Şiddetli kasılmalar yaşıyorsanız ve her defasında bu kasılmalar sizde şiddetli acılar uyandırıyorsa o halde mutlaka bir jinekolog veya kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz ve durumunuzu anlatmamız gerekiyor. Regl ağrıları regl olmadan 24 saat veya 2 gün önce başlayabilir regl süresince sürebilir, fakat en şiddetli ağrılar reglin 2-3 günü hissedilir. Eğer siz de tüm hafta boyunca geçmeyen sancılar oluyor ise mutlaka bir kadın doğum uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz