Kara Kışta İçinizi Isıtacak Palto Modelleri

 

Kışın en sevilen yanlarından biri şüphesiz hem içimizi ısıtan, hem gözümüzü renklendiren, hem de bizi oldukça stil ve tarz gösteren palto modelleri olsa gerek. Bu kışta birbirinden farklı palto modelleri bizleri karşılıyor. Yazımızda birbirinden farklı palto modellerinden ve en doğru paltoyu bulabilmeniz için vücut tiplerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Ayaklara Kadar Uzanan Kaşe Paltolar

Son dönemin en büyük trendlerinden biri gerek kabanlarda, gerek ise kombinlerde oversize yani kendi bedeninden birkaç beden daha büyük kıyafetler giymek. Bu palto modasını da yakından etkiliyor. Oversize paltolar ayak bileklerine kadar uzanıyor ve oldukça büyük bir görüntü oluşturuyorlar. Bu tarz paltolar her ne kadar cool dursa da minyon tipli kadınların uzak durması gereken palto tiplerinin başında yer alıyor. Uzun boylu veya ince kadınlar topuklu ayakkabılar ile bu tarz paltoları kullandığında oldukça tarz ve cool gözüküyorlar. Fakat minyon tipli kadınların halihazırda kısa boylarını ve ince fiziklerini yutacak, adeta yok edecek bir güce sahip oversize paltolar maalesef minyon tipli kadınlar için çok uygun seçimler değil.

Dizde Biten Kısa Paltolar

Kaşe paltoların diz kısmında biten modelleri de bulunuyor. Bu tarz paltolar kurtarıcı parçalardan. Çünkü üzerinizde hem ceket gibi bir bütün oluşturarak duracak, hem de hemen hemen tüm kombinlerle kullanabileceksiniz. Ayrıca bu tarz paltoları tüm vücut tiplerinin kullanabileceğini de ekleyelim. İsterseniz deri taytlarla, isterseniz etek kombini yaptığınızda külotlu çoraplarınızla, isterseniz uzun çizmeler veya kısa topuklu botlar ile isterseniz elbiseleriniz ile kullanabilirsiniz.

Kısa Paltolar Nasıl Kombinlenir?

Bu tarz paltoları kombinlemek oldukça kolaydır. Özellikle yaka detayı ceketi anımsatan, kollarında ve omuz kısımlarında vatka bulunan ceket tarzı vücudunuzu saran kesimler bu yıl oldukça trend. Sizde bu paltolardan bir veya birkaç rengini dolabınızda bulundurarak kış sezonunu çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Minyon tipli kadınlara çok yakışan bu kaban modelini kombinlerden sıcacık, etnik desenli, bohem şallardan da faydalanabilirsiniz. Özellikle kaşe ve ipek şallar şıklığınıza şıklık katar ve paltonuzu daha gösterişli hale getirir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz