Jennifer Lopez’in Makyaj Artistinden Makyaj Tavsiyeleri

 

Makyaj akımları denince aklımıza en ikonik makyajlara sahip kadınlardan biri olan Jennifer Lopez geliyor. Zaten halihazırda latin güzelliğine sahip, kemikli yüz hatlarına sahip Jennifer Lopez bir de bronz ve ışıltılı makyaj ile karşımıza çıktığında adeta nefesimiz kesiliyor. Yazımızda Jennifer Lopez’in makyaj artistinden ilham alarak hazırladığımız trend yazımız var, keyifli okumalar.

Jennifer Lopez’in makyaj artistinin olmazsa olmaz kurallarından biri de bronz, sağlıklı bir ten yaratmak. Bildiğiniz gibi Jennifer Lopez’in buğday ve esmer arası ışıltılı bronz bir teni var. Bunu sağlamak için elbette saatlerce güneş altında kalmıyor güzel yıldız. Bunu sağlamak adına tüm vücuduna fondöten gibi kullanabileceği ışıltılı formda bir kremden faydalanıyorlar. Hem yüz hatlarını vurgulamak için, hem boyun ve dekolte bölgesini daha ipeksi ve pürüzsüz göstermek için hem de bacak ve kalça makyajında aynı ürün kullanılıyor. Bu tarz ürünler krem gibi uygulanıyor, uygulandıktan birkaç dakika içerisinde cilde oturuyor, sabitleniyor, akma bulaşma yapmıyor ve en önemlisi hafifçe cildinizi bronzlaştırırak içerisindeki minik ışıltılar ile ipeksi bir görünüm elde etmiş oluyorsunuz. Jennifer Lopez’in makyaj artisti dekolte bölgesi ve yüz bölgesi arasında asla bir renk farkı olmaması gerektiğini savunuyor..

Zaten doğal duran bir makyajın cilt tonu ile bütünleşmesi oldukça önemlidir. Çoğu kadının en büyük hatalarından biri herhangi bir kozmetik marketine girip sadece elinde denediği fondöten ve diğer ten ürünlerini satın almaktır. Dışarıya çıktığınızda gün ışığında farklılık gösteren bu ürünler dekolte bölgeniz ile yüzünüz arasında fark oluşturur ve bu da sizi çok makyajlı gösterir. Bunun önüne geçmek için ya cildinizde gün ışığında ürünleri deneyip tester olarak satın almalısınız ya da Jennifer Lopez’in makyaj artistinin bu ip uçlarından faydalanıp cildinizi hafif bir şekilde bronzlaştırmalısınız. Jennifer Lopez’in makyaj artistinin vazgeçemediği bir başka unsur ise ışıltılı ve adeta sağlıkla parlayan bir ten görünümü. Bunun için üst üste birçok ışıltılı ürün uyguladığını ifade ediyor. Işıltılı makyaj bazları, kremsi formdaki ışıltılı allıklar, aydınlatıcılar ve bronzerlar da buna dahil. Jennifer Lopez’in ten makyajı görünümünü elde etmek için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden biri de terracota yani fırınlanmış ürünleri kullanmak. Fırınlanmış ürünler hem içerisinde minik sedefler ve ışıltılar barındırır hem de teniniz ile bütünleşerek Jennifer Lopez’in ki gibi bronz bir görünüm almanızı sağlar..

Ayrıca Jennifer Lopez’in makyaj artisti terracota allıkları hem bronzer hem kontür ürünü hem dekolteyi parlatmak için ürün Hem de göz kapağında far olarak kullandığını ifade ediyor. Siz de kendi cilt tonunuza uygun içerisinde bronz yansımalar bulunan bir terracota ürün alarak hem göz makyajınızı yapabilir, hemde allık aydınlatıcı ikilemesi gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tarz ürünleri etek giydiğinizde bacaklarınıza uygulamak köprücük kemiklerinizin üzerine uygulayarak göğüs hattınızı belirginleştirmek de Jennifer Lopez’in makyaj artistinin tavsiyeleri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz