Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Tırnaklarınızın yavaş uzamasından şikayetçiyseniz, tırnak yüzeyinizde pütürler oluşuyor veya tırnak yüzeyiniz soyuluyorsa, uzattığınız tırnaklarınız kağıt gibi kırılıyor veya çok çabuk inceliyorsa o halde bu bakım önerileri tam sizlik. Yazımızda hızlı tırnak uzatma yöntemlerinden ve tırnak kalınlaştıran bakım kürlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Bakım deyince aklımıza ilk olarak dıştan müdahaleler geliyor. Fakat yanılıyorsunuz. İlk olarak tırnaklarınızı saçlarınızı ve cildinizi içten beslemeniz gerekiyor!

Bunun için mutlaka kan değerlerine baktırmalısınız. Örneğin;

B12 vitamini eksikliği, D vitamini eksikliği ve kansızlık sorunlarından yola çıkarak, saç dökülmesi, tırnak kırılması gibi problemler gözlemlenebiliyor. Eğer kan değerlerinize baktırdığınızda bu vitaminleriniz eksik ise ilk olarak yiyecek içecek rutininizi sağlıklı olarak değiştirmeniz gerekiyor. Beslenme rutininizi sağlıklı yiyecekler ile donattığınızda tırnaklarınızın çok daha sağlıklı uzadığını gözlemleyeceksiniz.

Sıra geldi dıştan müdahalelere. Tırnaklara iyi gelen yağların başında Hindistan cevizi yağı yer alıyor. Hindistan cevizi yağı ile düzenli masaj yaptığınızda, tırnak kırılmalarının önüne geçebilir ve tırnaklarınızın çok daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Aktardan alacağınız jojoba yağını vazelin ile karıştırarak kendinize bir bakım kürü yapabilirsiniz. Vazelinin içinde bulunan E vitamini jojoba yağı ile birleştiğinde, hem tırnak kenarındaki kuruluklar minimuma inecek, hem tırnak etlerinizin görünümü ortadan kalkacak, hem de tırnaklarınız ciddi bir şekilde uzayacaktır. Bilinen en basit yöntemlerden biri de zeytinyağı ve limon ile tırnaklara bakım yapmaktır..

Özellikle limonun tırnak rengini açması, tırnak sararmalarına çözüm olması açısından zeytinyağı ile birleşmesi ile muhteşem bir kür ortaya çıkıyor. Zeytinyağı ve limon karışımını haftada bir gün tırnaklarınıza uygulayarak çok daha pürüzsüz, bakımlı ve hızlı uzayan güçlü tırnaklara kavuşabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, limonu asidik olmasından dolayı tırnak etlerinizde kuruluk yaratmasıdır.

Bunun önüne geçmek için tırnak etlerinizi vazelin ile nemlendirebilirsiniz. Eğer tırnak etlerinizden kesmeden kurtulmak istiyorsanız ve tırnaklarınızın bakımını dakikalar içerisinde yapmak istiyorsanız size bir kür tarifi daha verelim. Şeker, bal ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra tüm elinize peeling yapın.

Özellikle tırnak kenarına peeling yaptığınızda, kuru görünümden kurtulacak, tırnak etlerini kesmenize gerek kalmadı hızlıca manikür yapmış olacaksınız. Ayrıca bu yöntem ile el yüzeyindeki ölü tabakanın atılmasında yardımcı olacaksınız. Elleriniz pamuk gibi bembeyaz olurken güçlü tırnaklarınız ve yumuşamış tırnak etlerinizi ile dakikalar içerisinde manikür yapmak oldukça pratik olacaktır.

Bu yöntemi ev hanımları, işe gidenler, okula gidenler birkaç dakika içerisinde rahatlıkla uygulayabilir. İşte ev ortamında tırnaklarınızı güçlendirmek ve pürüzsüz tırnaklara kavuşmak için çeşitli kürleri paylaştık. Bu kürleri haftada birkaç gün düzenli olarak aksatmadan kullandığınızda, tırnaklarınızın çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzadığını gözlemleyeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz