Hangi Makyaj Temizleme Ürünü Bana Uygun?

 

Makyaj temizlemek en az makyaj yapmak kadar zevk verici olmalıdır. Çünkü halihazırda sabah yaptığınız makyajı akşam temizlemeden yatağa girdiğinizde güzelim cildinizi mahvetmiş ve ertesi güne huzursuzlukla uyanmış olacaksınız. Bu yüzden makyaj yapmayı ne kadar seviyorsanız makyajdan arınmayı da bir o kadar sevmemiz gerekiyor. Elbette doğru ürünler kullanarak. Peki ama hangi makyaj temizleme ürünü size uygun? Hangi makyaj temizleme ürününü satın almalı ve cildinize bakım yapmalısınız. Tüm detaylar yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Makyaj temizleme ürünleri tercih edilirken en çok şüpheye düşülen konu cildimi ekstra kurutacak mı? Cildimi ekstra yağlandıracak mı? Gözeneklerimi genişletecek mi sorularıdır. Biz size bu konuda yardımcı olalım istedik. İşte aşama aşama her cilt tipine uygun temizlik ürünleri.

 

Yağlı ciltler için uygun makyaj temizleme ürünleri

Yağlı ciltlerin sebumunu dengeleyecek, ekstra yağlandırmayacak, akneye, sivilceye meyilli ciltleri azdırmayacak ve kızartmayacak bir jel öneriyoruz. Jel tarzı temizleyiciler sebumu dengeler hafif yapısı sayesinde cildinizi kurutmadan germeden makyaj kalıntılarından arındırmanızı sağlar. Ayrıca misel suları da makyaj kalıntılarının kalan kısımlarını temizlemek adına kullanabilirsiniz.

Kuru ciltlere uygun makyaj temizleme ürünleri hangileridir?

Kuru ciltlerin en büyük problemi yıkadıklarında ciltlerinin kuruması, gerilmesi, pul pul dökülmesi ve kaşıntı ile birlikte kızarıklık problemleridir. Böylesine hassas bir cilt için elbette en uygun ürün temizleme sütleridir. Temizleme sütleri cildi yatıştırır, kızarmasını engeller, kurulukları nötralize eder ve makyajınızı güzelce temizler. Ayrıca kremsi formdaki temizleme ürünlerinide tercih edebilirsiniz. Bu tarz temizleme ürünleri cildinizdeki ekstra kurulukları ortaya çıkartmaz. Temizleme yağları da kuru ciltler için idealdir. Temizleme yağları ile makyajınızı çıkartabilir, suya dayanıklı ürünleri bile rahatlıkla çözebilirsiniz.

 

Karma ciltlere uygun temizlik ürünleri hangileridir

Yanak bölgesi, alın bölgesi kuru, burun bölgesi yağlı ciltlere karma cilt deniliyor. Bu tarz ciltler ne cildini yağlandıracak ne de ekstra matlaştıracak ürünlere yönelmeli. Yani sizin için en uygun ürün köpük formdaki ürünler. Pompadan sıkıldığı anda köpük formuna dönüşen cildinizi bir güzel temizleyen bu ürünler aynı zamanda cildinizin kurumasını engelliyor. Görmüş olduğunuz gibi işiniz çok kolay. Sadece cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda herhangi bir kozmetik markete gittiğinizde artık cildinize en uygun temizleme ürününü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz