Gözenek Problemi Yaşayanlar İçin Tavsiyeler

Özellikle yağlı ciltlerde sık görülen gözenek problemi zaman içerisinde tedavi edilmedikçe hem makyaj görünümü çirkin bir hâl alabilir, hem de gözenekler iyice genişlediği için siyah nokta ve sivilcelenme sorunu yaşanabilir. Bunun önüne geçmek için tedavi edici yöntem olarak doğal güzellik iksiri olan maden suyunu kullanabilirsiniz. Maden suyunun içerisinde birbirinden farklı mineraller bulunmaktadır..

Mineral Deposu Maden Suyu

Cilt kalitesini artıran maden suyu bir nevi tonik görevi görmektedir. Eğer siz de henüz cildinize iyi gelecek ve doğal içerikli bir tonik bulamadıysanız belki de elinizin altındaki en yakın maden suyunu denemelisiniz. Maden suyu içerdiği mineraller sayesinde gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken cilt kalitesini arttırır ve düzenli kullanımda gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur..

Soğuk Suyun Sıkılaştırıcı Etkisi

Bildiğiniz gibi soğuk suda cilt gerilir sıcak suda ise gözenekler açılır. Buradan yola çıkarak soğuk maden suyunun gözeneklerinizin küçülmesine ekstra etki yaptığını söyleyebiliriz. Bunun için buz kalıbına doldurulmuş maden suyunu gözeneklerinizin üzerinde 1-2 dakika gezdirerek cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Böylece zaman içerisinde gözenekleriniz küçülecek ve küçülmüş gözeneklerinize ekstra kir ve yağ dolmayacağı gibi yapacağınız makyajda kusursuz görünecektir. Fakat gözenek görünümünden hemen kurtulmak ve ertesi güne yaptığınız makyajın muhteşem görünmesini sağlamak istiyorsanız o halde ihtiyacınız olan şey silikon tarzı bazlar..

Gözenekleri Geçici Olarak Görünmez Kılan Bazlar

Bu tarz bazlar gözeneklerin görünümünü neredeyse sıfıra indiriyor. Parmaklarınız yardımıyla gözeneklerin yoğun olduğu bölgelere bastırarak uyguladığınızda üstüne uygulanan ten makyajını ipeksi bir görünüme ulaştırıyor. Fakat uyarmamız gereken bir nokta var. Bu tarz bazlar tedavi edici bir özellik taşımadığı gibi çok uzun süre kullanıldığında gözeneklerinizi tıkayabilir ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Fakat özel günlerinizde bu tarz bazıları tercih ederek hem fondöteninizin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilir, hem de gözenek görünümünün küçülmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz