Göz Şekline Uygun Makyaj Önerileri

Yüzümüzün en dikkat çekici kısımlarından biri olan gözlerimiz makyajda odak noktasıdır. Herkesin göz şekli birbirinden farklıdır. Dolayısıyla herkesin göz makyajı uygulama tekniği de birbirinden farklı olmalıdır. Yazımızda birbirinden farklı göz şekillerine uygun farklı makyaj tekniklerinden ve uygulama önerilerinden bahsettik. Sizde yazımızı okuyarak hem kendi göz şeklinizi keşfedebilir, hem de göz şeklinize en uygun makyaj tekniği ile gözlerinizi daha da ön plana çıkartabilirsiniz, keyifli okumalar..

Yuvarlak gözler için makyaj teknikleri

Yuvarlak gözleri çok daha badem şeklinde çekik ve seksi göstermek makyaj hileleri ile kolay. Yuvarlak gözleri çok daha çekici, seksi göstermek için uygulamamız gereken ilk adım koyu renk bir farı göz kapaklarınızın katlanma bölgesine ve göz kapaklarınızın dış kısımlarına uygulamak. Böylece etki iki katına çıkarak göz kapaklarınız hem daha yukarıda, hem de daha çekik görünecektir. Göz kapaklarınızın iç kısımlarına açık renkte sedefli bir far uygulayın. Ardından katlanma bölgesine ten renginizden bir kaç ton koyu far veya bronzer uygulayarak iyice dağıtın. Sıra geldi makyajın en vurucu adamına, eyeliner uygulaması. Eyeliner uygularken gözünüzün iç kısmına eyeliner uygulamaktan çekinin. Bu gözünüzün yuvarlaklığını çok daha fazla belirtecektir. Bunun yerine gözlerinizin dış kısmından hafifçe kalınlaşarak incecik bir eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Bu gözlerinizin dış kısımlarına dikkat çekerek Gözlerinizin daha çekik ve seksi algılamasına yardımcı olacak. Maskara uygulamasında ise maskarayı yan köşelere doğru çekerek uygularsanız gözleriniz doğuştan çekikmiş gibi seksi görünecek..

Küçük gözler için makyaj teknikleri

Küçük gözleri ve kısık gözleri çok daha açık göstermek için uygulamanız gereken ilk adım beyaz göz kalemidir. Bildiğiniz gibi siyah göz kalemi göz içine uygulandığında gözlere derinlik katar, fakat gözleri biraz olsun kısar ve küçültür. Bunun önüne geçmek için göz içine ten rengi beyaz veya bej rengindeki bir kalemi uygulayın. Ardından mutlaka incecik bir eyeliner uygulaması yaparak göz kapaklarınızı biraz daha kalkık gösteren. Gözlerinizin dış kısmına koyu renkte farlar uygulayarak göz kapaklarınızın daha iri ve geniş görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Gözünüzün iç kısımlarına oldukça sedefli, dikkat çekici açık renklerde farlar uygulayarak göz kapaklarınızın genişliğine vurgu yapabilirsiniz. Sizin için olmazsa olmaz adımlardan biri maskara uygulaması. Kirpiklerinizi iyice kıvırdıktan sonra, kirpiklerinizi uzatan ve volüm veren bir maskara ile alt ve üst kirpiklerinizi iyice tarayın. Özellikle alt ve üst kirpiklerinizi yoğun şekilde maskaraladığınızda gözlerinizin çok daha açık, çok daha büyük göründüğünü fark edeceksiniz. Ayrıca gözlerinizin pınarlarına ve iç kısımlarına aydınlatıcı uygulayarak gözlerinizin daha berrak, daha büyük görünmesini yardımcı olabilirsiniz.

Sıra geldi en büyük sorun olan şiş göz kapaklarına makyaj tekniklerine!

Şiş göz kapakları sedef rengi farlar ile çok daha belirgin hale gelecektir. Bildiğiniz gibi ışıltılı bölgeler çok daha dikkat çekici olacaktır. Bu yüzden şiş göz kapaklarınızı geri plana atmak için nötr, mat ve boz tonlarda kahverengi bir far ile gölgelendirmeyi denemelisiniz. Bu far tekniği ile göz kapaklarınızın şişliği geri plana atılmış olacağı gibi, gözleriniz derinlik kazanacak ve çok daha ferah, dinç bir ifade takılacaksınız. Ayrıca göz kapaklarınızın şişliğini ikinci plana atmak için bol bol maskara uygulamayı da ihmal etmeyin. İşte birbirinden farklı göz çeşitlere uygun teknikler bu şekilde. Sizde bu teknikleri gözlerinizde makyaj yaparken uygulayarak çok daha seksi ve ifadesi vurgulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz