Göz Makyajımın Kalıcı Olması İçin Ne Yapabilirim?

 

Binbir emekle yaptığınız göz makyajınızın aynı günün akşamına kadar dayanmasını istiyorsanız o halde doğru yazıdasınız. Yazımızda göz makyajınızı sabitlemek, adeta zamk gibi gözünüze yapıştırmak ve siz çıkartana kadar yerinden kıpırdamamasını sağlamak adına birbirinden faydalı püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Göz bazının önemi

Nasıl ki yüzümüz için birbirinden farklı bazlar kullanıyoruz göz bazıları da göz kapaklarını nötrlemek, damarlı görünümü yok etmek, göz kapaklarını fara hazırlamak adına oldukça önem arz ediyor. Göz bazları genellikle renkli olur. Bunun en büyük nedeni göz kapaklarındaki damarlı, kırmızı veya mor görünümü gidererek renk eşitlemesi yapmasıdır. Aynı zamanda göz bazları biraz yapışkan bir formda olur. Bunun nedeni de üzerine uygulayacağınız farın yapışıp tutunmasını sağlamaktır. Göz bazı uygulamak uygulayacağınız farın hem daha iyi tutulmasını hem daha iyi karışmasını hem de gün boyu sabit kalmasını sağlar. Özellikle toz formdaki farları kullanacaksanız rüzgarın ve diğer etkilerin sonucunda göz farlarınızın etkisinin azalması uçup gitmesini istemiyorsanız göz bazını mutlaka tercih etmelisiniz.

Kremsi göz farları

Göz makyajının kalıcı olması için kremsi göz farlarının üzerine aynı tonlarda bir far uygulayarak iki ürünü birbirine zamk gibi yapıştırabilirsiniz. Özellikle gece makyajlarında bu çok tercih edilen bir yöntemdir. Yani turuncu tonlarda bir kremsi göz farını göz kapaklarınıza parmaklarınız yardımıyla uyguladıktan sonra yine aynı tonlarda sedefli bir farı parmaklarınız yardımıyla üzerine uygulayın. Yani kremsi formdaki ürün toz formdaki ürünü tutmuş ve böylece iki ürün birbirine zamk gibi yapışmış, göz kapaklarınızda daha kalıcı hale gelmiş olacak. Bingo!

 

Diğer bir yöntem ise suya dayanıklı maskaralar kullanmak. Eğer gün içerisinde maskaranın dökülmesinden, akmasından ve bulaşmasından tereddüt ediyorsanız o halde suya dayanıklı maskara kullanmalısınız. Bu göz makyajınızın ekstra kalıcı olmasını sağlayacak. Fakat bilmeniz gereken en önemli nokta suya dayanıklı makyajların su ile çıkmayacağıdır. Aksi halde kirpik kaybına neden olabilirsiniz. Suya dayanıklı makyajlar çift fazlı veya yağlı temizleyiciler ile çıkar. Bu yüzden kirpiklerinizi yıpratmamak adına günün akşamında mutlaka yağ formdaki temizleyicileri tercih edin. Eyeliner çekmekten hoşlanıyorsanız keçe uçlu eyeliner dilediğiniz grafik görünümü yaratmanız da faydalı olacak. Bu tarz eyelinerlerinde suya dayanıklı çeşitleri bulunuyor. Suya dayanıklı eyeliner, maskara kremsi formdaki göz farı işinizi görecektir. Peki kaş makyajınızın kalıcı olması için neler yapabilirsiniz? Toz kaş farları kaş makyajını kalıcı hale getirmekte hiç de iyi değildir. Toz kaş farlarının üzerine sabitleyici kaş maskarası veya kaş vaksı denilen sabunumsu kıvamdaki ürünü kullanarak kaşlarınızın gün boyu sabit kalmasını ve renginin atma yapmamasını sağlayabilirsiniz. Son olarak yüzünüze sıkacağınız makyaj sabitleyici sprey de tüm makyajınızın cildinizde gece boyu kalmasını sağlayacaktır. Siz de birkaç basit noktaya dikkat ederek binbir özenle yaptığınız makyajlarınızı tüm gece taptaze bir şekilde cildinizde taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz