Evlerde Bulunan Kablo Kirliliği Sorununa Çözüm Önerileri

 

Evimizdeki dekorasyonu en çok etkileyen unsurlardan biri olan kablo kirliliği görüntüsüyle hepimizi rahatsız edebiliyor. Binbir özenle sağladığımız evimizin dekorasyonuna gölge düşüren kablo sorununa aktif ve etkin çözümler yazımızda, keyifli okumalar.

Televizyonun arkasından sarkan bilgisayarın kabloları veya oturma odasındaki aydınlatmanın kabloları hepsi bir arada gözümüze hoş bir görüntü yaratmıyor. Bu gibi durumlarda kabloları gizlemek adına size çok pratik bir çözüm önerisinden bahsedelim. Atmadığınız sakladığınız bir ayakkabı kutusunu değerlendireceğiz. Ayakkabı kutusunun dış kısmını bir folyo ile sevdiğiniz bir kaplama kağıdı ile veya boyayarak renklendirin. Tek bir renk veya farklı renklerde dekorasyonunuza uygun bir boyama gerçekleştirebilirsiniz. Fakat en güzel yöntemlerden biri de kutuyu tek renk bir kaplama kağıdı ile kaplamaktır. Ayakkabı kutusunu kapladıktan sonra ayakkabı kutusunun kenarına minik yuvarlak delikler açmanız gerekiyor. 3’lü prizinizi, 6’lı prizinizi bu kutunun içine koyduktan sonra açtığınız yuvarlak deliklerden kabloları çıkartın.

Gördüğünüz gibi birbirinden farklı kablolar tek bir kutuda yer alıyor olacak. Böylece kablo kirliliğinden kurtulmuş, kablolarınızı daha düzenli bir şekilde saklamış olacaksınız. Ayrıca bu yöntem özellikle evcil hayvan besleyen evlerde çok işe yarıyor. Evcil hayvanlarınıza elektrik çarpmasını önlemek kablo kemirmesini önlemek için de bu yöntemden faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey kullanmadığınız bir ayakkabı kutusu ve birkaç delik açmak olacak. İşte bu kadar basit.

Süpürgelik yöntemi

Günümüzde çok kalın arkasından kabloların geçirilip gizlenebileceği aktif süpürgelikler satılıyor. Süpürgelikleriniz eskidiyse, arkasına kabloları gizlemek iyi bir seçenek olmayabilir. Çünkü bu şekilde süpürgelikler biraz daha ön kısımda durmuş ve çirkin bir görüntü yaratmış olacak. Siz en iyisi süpürgelikleri yenileyerek işe başlayın. Bu evinize hem modern bir görüntü kazandıracak hem de süpürgeliklerin arkasına gizlediğiniz kablolar evinizdeki kablolu görüntü kirliliğini engellemiş olacak. Süpürgeliklerin arkasına gizlediğiniz kabloları ihtiyaç duyduğunuz yerden çıkartarak 3’lü veya 4’lü prize bağlayabilir ve görüntü kirliliğinden anında kurtulabilirsiniz.

 

Bantlama yöntemi

Birbirine karışmış kabloları sürekli ayırmak zorunda kalıyorsanız, bilgisayarınızın televizyonunuzun ve diğer elektronik cihazlarınızın kabloları sürekli birbirine karışıyor ise bantlama yöntemini kullanabilirsiniz. Hepsini tek tek ayırdığınız kabloları bir elektrik bandı yardımı ile birbirine bantlayın. En azından kablolar bir arada duracak ve aşırı görüntü kirliliğinden kurtulmuş olacaksınız. Bu yöntemi birinci paragrafta belirttiğimiz kutuya koyma yöntemi ile birleştirerek kullanmadığınız bir kutunun içine bantladığınız kabloları koyarak da kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi 3 farklı yöntemle de evinize biraz olsun düzen getirmiş olduk. Sizde bu yöntemleri her odada farklı bir şekilde ihtiyaca uygun olacak şekilde değerlendirerek kablo kirliliğinin yarattığı görüntü kirliliğinden kurtulmuş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz