Evinizi Daha Sıcak ve Trend Hale Getirmenin Yolları

 

Günümüzde birbirinden farklı mobilyacılarda birbirinden farklı mobilya seçenekleri takımlar halinde sunuluyor. Genellikle insanlar hiçbir şekilde düşünmeden bu takımları satın alıyor ve evlerine direkt olarak yerleştiriyorlar. Evet birbirine uyumlu mobilyalar evimizde yerlerini alıyor. Peki ama evin ruhu? Evin bir ruhunun olduğunu ve evin sahiplerini yansıttığını sakın unutmayın. Yazımızda evinde sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenlerin ve evi daha yaşanabilir daha trend hale getirmek isteyenlerin faydalanabileceği birbirinden güzel puf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Takımlardan uzak durun

Yemek odası takımı, oturma odası takımı, zigon sehpa takımı derken her şeyin birbiriyle uyumlu olduğu yani sadece bir evde eşyaların hayat bulduğu bir evden bahsediyoruz. Bu tarz evler size de son zamanlarda çok sıkıcı gelmeye başladıysa o halde uyumsuzluktan uyum yaratmaya ne dersiniz? Yani yemek masası ve oturma grubunuzun aynı olması gerekmiyor. Birbirine yakın desenleri birbiri ile eşleştirerek ortaya kendi tarzınızı çıkartabilirsiniz. Oturma gruplarında bildiğiniz gibi üçlü koltuk, ikili koltuk ve tekli koltuklar yer alıyor. En azından iki farklı tekli koltuk modelini daha modern, farklı etnik tarzda tercih ederek sizde salonunuzda hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Aydınlatma seçenekleri

Büyük şamdanlardan, ışıltılı ve gösterişli aydınlatmalardan sıkıldıysanız o halde kendi aydınlatmanızı yapmaya ne dersiniz? Günümüzde eklektik tarz da gönderme yapılarak su borularından hatta ağaçlardan bile oyma yapılarak birbirinden farklı aydınlatmalar yapılabiliyor. Siz de bu tarz aydınlatmaların nasıl yapılacağını Pinterest gibi sitelerden araştırarak kendi tarzınıza uygun farklı aydınlatmalar yapabilir ve evinize kendi dokunuşunu da katabilirsiniz.

 

Evinizi renklendirin

Tek renge boyanmış duvarlar oldukça sıkıcı. Evinizin tek bir duvarına asla cesaret edemeyeceğiniz çok canlı bir renge boyamaya ne dersiniz? Fakat unutmayın evinizde aşırı kalabalık bir görüntü yaratmamak adına tek bir duvarı farklı bir renge boyamak iyi bir seçenek olacaktır. Evinizin tüm duvarlarını neon renklerde veya diğer pastel tonlarda canlı renklere boyamak zamanla sıkılmanıza neden olabilir. Bu yüzden evin tek duvarını sanat galerisi gibi kullanarak farklı bir renge boyamak iyi bir fikir olacaktır. Örnek verecek olursak kaki tonları, turuncu tonları veya portakal rengi iyi bir tercih olabilir. Mobilyalarınıza uyumlu olarak bu tarz canlı veya pastel tonlardaki renkleri tek bir duvarda kullanabilirsiniz.

 

Duvar kağıdı

Duvar kağıdı evi kişiselleştirmenin ve daha sıcak bir hale getirmenin en güzel yollarından biridir. Günümüzde eskiye nazaran birbirinden farklı çok çeşitli duvar kağıtları bulunuyor. Kabartmalı olanları, glitter ya da simli olanları veya çiçek desenlerine sahip daha minimal desenlerde olanları. Aradığınız tüm duvar kağıtlarını araştırarak bulabilirsiniz. Tıpkı renkli bir duvar yarattığınız gibi duvar kağıdınıda tek bir duvara yansıtmanız çok daha modern bir görüntü oluşturacaktır. Özellikle büyük salonlarda tek bir duvara yapılan duvar kağıdı harika sonuçlar veriyor. Küçük odalarda bu trendi denememenizi öneriyoruz. Çünkü duvar kağıtları alanı büyütmek yerine biraz daha küçülterek sıcak hale getirmenin püf noktalarındandır. Sizde bunun gibi minik dokunuşlar ile evinizi daha sıcak yaşanabilir ve trend hale getirebilirsiniz. Unutmayın hazır olarak satın aldığınız her şeyi kabullenmek zorunda değilsiniz. Üzerinde minik değişiklikler yaparak kendi tarzınızı yaratmanız da mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz