Erkeklerin Kadınlarda En Sevdiği Saç Modelleri

 

Çoğu zaman kuaföre gittiğimizde saçlarımızın modelini değiştirirken hepimiz erkek arkadaşınıza, eşimize veya en yakın erkek yakınlarımıza soruyoruz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de şüphesiz karşı cinsin bizi çekici bulmasını istemek. Peki ama erkekler en çok hangi saç modellerini beğeniyor? Gelin birlikte göz atalım, keyifli okumalar.

Erkeklerin en çok beğendiği saç modellerinin başında elbette uzun, gür fakat bir o kadar bakımlı saçlar yer alıyor. Eğer halihazırda uzun saçlarınız var ise kestirmek için biraz daha beklemelisiniz belkide. Çünkü uzun ve gür saçlar her erkeğin aklını başından alıyor. Uzun ve gür saçların bakımlı olması ise temel kıstas. Özellikle uç kısımları kuru, kat verilmemiş, ince telli ve yapışık uzun saçlardan bahsetmiyoruz. Bakımlı kat atılmış, saç uçlarındaki kırıklar gözükmeyecek yumuşacık ve parlak saçlardan bahsediyoruz. Peki bu tarz saçlara sahip olmak için neler yapmak gerekir. Öncelikle maşa seçimi ile başlayalım. 35 milimetre veya daha büyük olan maşaları tercih etmelisiniz. Bu tarz maşalar saçlara çok iri dalgalar vererek o klasik incecik maşa görünümünden uzaklaştırır. Bu da erkeklerin en sevdiği saç modellerinin başında yer alıyor. Saçlarınıza içi ve dışı olacak şekilde farklı tutamlar halinde maşalayın. Ardından saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla dağıtın, saç uçlarına saçlarınızı nemlendirecek bir yağ uygulamayı da unutmayın.

Erkeklerin en sevdiği saç modellerinden ikincisi ise doğal kıvırcık saçlar. Eğer halihazırda kıvırcık saçlarınız var ise çok şanslısınız. Çoğu kadın kıvırcık saçlarından nefret ediyor, hatta kıvırcık saçlarını maşa ile zorla düzleştirmeye çalışıyor. Fakat bunun çok yanlış olduğunu söyleyelim. Çünkü halihazırda kıvırcık olan saçlarınız zaten yeteri kadar güzel. Özellikle erkekler kıvırcık saçlı kadınlara asla karşı koyamıyor. Peki kıvırcık saçlarınızın elektriklenmesini ve buklelerinizin belirginleşmesini nasıl sağlarsınız? Öncelikle elektriklenme sorununu çözelim. Kıvırcık saçların elektriklenmesinin en büyük nedeni kuru olmasıdır. Tarandıkça kıvırcık saçlar ekstra elektriklenir. Bu yüzden elektriklenmeyi önlemek adına kremsi formüldeki şampuanı, saç kremini ve duştan çıktıktan sonra saç yağını bir arada kullanın. Elektriklenme probleminin minimuma indiğini gözlemleyeceksiniz. Kıvırcık saçların buklelerinin ekstra belli olması için ise durulanmayan sıvı saç kremlerinden faydalanabilirler. Bu buklelerin ekstra belli olmasını sağlar. Ayrıca saçlarınızı vigo ile kurutmalı ve parmaklarınız yardımıyla buklelerinizi belirginleştirmelisiniz.

 

Çoğu erkek uzun saçtan hoşlanıyor olsa da kısa saçlı kadınlarıda çekici bulan erkekler bir hayli fazla. Özellikle çene hizasında kesilmiş düz simetrik küt saçlar. Küt saçlar erkeklerin zihninde oldukça bebeksi bir görünüme sahip. Küt saçları elde etmenin en güzel yolu ise saçları biraz daha bob tarzı kestirmek. Yani oldukça hacimli olacak şekilde saçlarınızı arkadan öne doğru hafif uzun şekilde kestirmek veya dümdüz şekilde kestirmek. Özellikle bob saçlar ile kakül kullanımı da çok yaygın. Kakül demişken erkeklerin neredeyse bir çoğu kakülü oldukça çekici buluyor. Sizde kakülü denemediyseniz ve kendinize yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsanız çıtçıt kaküllerden faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz