Erkek Parfümlerine En Çok Yakışan 5 Nota

 

Erkek parfümlerinde nota oldukça önemlidir. Hem kalıcı olması hem de cezbetmesi açısından erkek parfümlerine en çok yakışan 5 notayı yazımızda sizler için inceledik. Sizde parfüm alışverişi yapmadan önce mutlaka bu notaların parfümünüzün içeriğinde olup olmadığına özen gösterin. Herhangi bir hayal kırıklığı yaşamadan parfümünüzü güle güle kullanın. İşte erkek parfümlerine en çok yakışacak 5 nota.

1- Odunsu notalar

Erkek parfümlerinin olmazsa olmaz notalarının başında odunsu notalar yer alıyor. Bu notalar hem erkek parfümünün daha ağır cazibeli hale getiriyor hem de kalıcılığını arttırıyor. Diğer notalar ile birleştiğinde odunsu notalar ortaya hoş, sofistike bir koku çıkartıyor.

 

2- Vetiver

Erkek parfümlerinde en çok tercih edilen ikinci içeriklerden biri vetiverdir. Odunsu notalar ile vetiver bir araya geldiğinde ortaya oldukça ferah cool ve kullanımı daha geniş bir parfüm çıkıyor. Tek başına odunsu notalar ağır olabilirken vetiver ile birleştiğinde her ortama uygun bir koku yaratmak daha mümkün.

3- Sedir ağacı

Odunsu notalardan bahsetmişken sedir ağacından bahsetmemek olmaz. Parfüme ferahlığını veren parfümü daha spor ve kullanışlı hale getiren sedir ağacı notası her parfümün içeriğinde neredeyse bulunuyor. Sedir ağacı notası sayesinde parfümünüz daha kalıcı hale geliyor ve her tene daha uygun hale geliyor.

 

4- Neroli

Neroli parfümü ferahlaştıran, coollaştıran ve daha spor hale getiren en önemli içeriklerden biri. Neroli biraz turunçgil kokusuna benziyor. Tertemiz bir atmosfer yaratan ve erkek parfümlerinde daha temiz pudralı çiçeksi bir koku yaratmaya yardımcı olan neroli kadın parfümlerinde de çok sık tercih ediliyor. Fakat bahsettiğimiz diğer notalar ile birleştiğinde neroli bambaşka bir hal alıyor ortaya temiz kokan ve bir o kadarda çekici bir parfüm çıkıyor.

 

5- Tütün

Tütün her erkek parfümün de tercih edilmese de dünyaca ünlü ve en sevilen erkek parfümlerinin notalarında sıklıkla bulunuyor. Tütün erkek parfümlerinde ortaya seksi, karizmatik ve olgun bir sonuç çıkartıyor. Tütün eklenen parfümler takım elbise kokusu olmayan çok uygundur. Sizde bu 5 notanın bir araya gelmesi ile mükemmel parfümü bulmaya ne dersiniz? Bu 5 notanın içerdiği parfümleri inceleyerek kendi parfümünüzü bulabilir ve hem kalıcılığından ödün vermeden hem de her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz