En Güzel Gelin Çiçeği Örnekleri

 

Bir gelinin en zarif ve en gerekli aksesuarlarından biri de şüphesiz çiçeğidir. Gün içerisinde gelinliğin tamamlayıcısı olarak dış çekimlerde çekimlere renk katmak adına mutlaka gelin çiçeği gelinlere eşlik ediyor. Peki ama gelin çiçeğine nasıl karar verilir? Gelin çiçeği modelleri nelerdir? Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar.

Yapay gelin çiçekleri

Yapay gelin çiçekleri neredeyse canlı çiçeklere yakın oranla yapılışları nedeniyle tercih sebebi. Uzun süre solmamaları, bozulmamaları, daha uzun saklanmaları, yıllarboyu anı ve dekor olarak ev dekorasyonunda yerini almaları da cabası. Birçok gelin yapay çiçekleri canlı çiçeklere tercih ediyor. Yapay çiçeklerin en büyük avantajı farklı çiçek türlerini mevsimi olmaksızın bir araya getirebilmenizdir. Bildiğiniz gibi canlı çiçekler de mevsim ve o çiçeği bulabilmek oldukça önemlidir. Bu tarz kolajlar yapabilmek adına yapay çiçekleri daha fazla kullanan gelinler daha şanslı diyebiliriz. Çünkü aynı anda hem kır çiçeklerini, hem bahar hem de mevsimsel çiçekleri bir araya toparlayarak harika bir buket oluşturabilirsiniz. İster rengarenk bir buket isterseniz daha sade, sadece beyaz güllerden oluşan bir buket. Tercih tamamen size kalmış. Üstelik yıllar boyu saklanabilen bu çiçekler çocuklarınıza bile anı olarak gösterebileceğiniz kadar etkili.

Canlı çiçekler

Her mevsime özgün canlı çiçekler gelinlerin vazgeçilmez gelin çiçekleri arasında yer alıyor. Canlı çiçeklerin zarafeti tartışılmaz bir gerçek. Fakat çok çabuk sormalarını nedeniyle suda bekletilmeleri, uzun süre koruma altında tutulmaları, eğer düğün ertesi günü olacak ise veya çekim ertesi gün olacak ise bozulmadan saklanmaları oldukça zordur. Genellikle buzdolabından suyun içinde bekletilerek muhafaza edilirler. Özellikle lale, mevsim çiçekleri, canlı papatyalar, krizantemler veya gül çeşitleri canlı gelin buketlerinde en çok tercih edilen çiçekler arasındadır. Bu tarz çiçeklerin üzerine koruyucu spreyler sıkılarak daha canlı görünmesi hedeflenir. Bu tarz çiçeklerin en büyük avantajı gerçek çiçek olmasından dolayı kendisini daha fazla göstermesi ve en önemlisi mis gibi kokmasıdır. Eğer sizde düğün gününüzü özelleştirmek istiyorsanız canlı çiçeklere yönelebilirsiniz.

 

Düğünün konsepti

Düğünün ve gelinliğin konsepti çiçek tercihinde en dikkat etmemiz gereken noktalardan biridir. Eğer biraz daha kır düğününe yakın bir düğün yapacaksınız sade çiçeklerden oluşmuş minik otlarla bezeli bir papatya buketini tercih edebilirken, daha gösterişli salon düğünleri yapacaksanız rengarenk güllerle donatılmış dolu bir gelin buketi tercih edebilirsiniz. Tercih tamamen sizin düğün seçiminize, düğün yerinize ve hatta gelinliğinize bağlı olarak değişecektir. Her ne olursa olsun gelinlerin en önemli aksesuarı olan gelin buketleri her daim özelliğini koruyacak ve anılarda silinmeyecek bir yer yaratacaktır. Bu yüzden gelin çiçeğinizi tercih etmeden evvel mutlaka çiçekçileri gezerek size en çok hitap eden çiçekleri keşfetmelisiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz