Dudak Balmınını Farklı Kullanım Alanları

Yaz kış demeden dudakları kuruyan biriyseniz o halde çantanızda mutlaka bir lip balm, dudak balmı veya dudak bakım kremi bulunduruyor olmasınız. Renksiz formdaki dudak balmları her rujun altına uygulanmasının yanı sıra aynı zamanda makyajınızda da kullanılabilecek pratik ürünlerdir. Eğer lip balmı sadece dudaklarınızda kullanıyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. İşte dudak balmının farklı kullanım alanları..

Kaşları Sabitlemek İçin

Renksiz dudak balmını kaşlarınızı sabitlemek için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle yoğun, gür, uzun ve sabitlenmesi zor kaşları renksiz lip balm ile sabitleyebilirsiniz. Kaşlarınızın üzerine bir miktar uyguladıktan sonra kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı tarayın. Gün boyu kaşlarınızın sabit kaldığını, aynı zamanda şeklinin bozulmadığını, rüzgardan etkilenmediğini farkedeceksiniz.

Aydınlatıcı Olarak

Renksiz dudak balmlarının bir başka kullanım alanı ise aydınlatıcı olarak kullanmak. Yanaklarınızın üzerindeki ışıltıyı sağlayacak muhteşem bir üründür. Özellikle dokulu renkli ürünleri kullanmaktan ziyade, cildinizin kendi ışıltısı gibi gösterecek bir aydınlatıcı arayışındaysanız, o halde hemen şimdi renksiz dudak balmını kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinin üzerine kullanıldığında cildinizin sağlıklı ışıldamasına yardımcı olacak renksiz lip balm, aydınlatıcı görevi görecektir.

Tırnak Bakımında, Tırnak Etlerini Yumuşatmak İçin

Renksiz dudak balmının bir başka kullanım alanı ise kuru tırnak kenarlarıdır. Bildiğiniz gibi dudakları nemlendirmek için balm kıvamında dudaklara yoğun nem veren ve içeriğinde mutlaka E vitamini bulunduran renksiz dudak balmları, dudakları bolca nemlendirir.

Tırnak kenarlarında bulunan sertlikler, tırnak kenarlarında bulunan tırnak etlerinin yumuşatılması içinde renksiz dudak balmınızı kullanabilirsiniz. Özellikle batık oluşumu, şeytan tırnağı ve ekstra kuruluk sorunu ile birlikte kütikil oluşumunu engellemek için renksiz dudak balmınızla hızlı tırnak üzerinize ve tırnak kenarlarında olarak bu kuruluktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Çantanıza atacağınız bir dudak balmı ile sadece dudaklarınızı nemlendirmekle kalmayacak aynı zamanda birçok şekilde, işlevsel olarak ta kullanabileceksiniz! Son olarak hastalandığınızda, grip olduğunuzda sürekli burnunuzu silmekten oluşan tahriş ve kızarıklık için de burun kenarlarına dudak balmını sürebilir, nemlendirip cildinizi sakinleştirebilirsiniz. Özellikle soğuk kış günlerinde burun kenarındaki kuruluklar için bu yöntem çok işinize yarayacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz