DermaRoller Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dermaroller son yılların en popüler cilt bakım yöntemlerinden biri. Gerek evde uygulanışı gerekirse profesyonel ortamda güzellik merkezlerinde uygulanışı ile dermarollerin birbirinden farklı boyutları vardır. Cilt iğnesi olarak tanımlayabileceğimiz bu aletin temek olarak 05 milimetreden 1 milimetreye varana kadar birbirinden farklı iğne boyutları bulunuyor. Her iğne boyutu evde uygulamaya elverişli olmadığı için profesyonel güzellik merkezlerinde de uygulaması yapılıyor. Peki ama nedir bu dermaroller, gelin birlikte keşfedelim. Dermaroller kullanımı hakkında bilmeniz gereken ipuçları;

Dermaroller cilt yüzeyine minik iğnelerin batması sonucu cildi uyaran ve böylece cildin kendini iyileştirme sürecini hızlandıran bir süreçtir. Cilt iğneleme sonucu daha fazla kolajen üreterek kendini iyileştirme yoluna gider. Bu da cildin kendini yenilemesi için bir fırsat sunar. Dermaroller kullanırken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi her daim arıların iğne ucunun boyutu evde uygulamaya uygun değildir. Çok ince uçlardan başlayarak daha kalın iğne uçlarının varana kadar aşama aşama gidilmesi gerekir. Çok ciddi anlamda temizlik, steril ortam gerektiren dermaroller kullanımında mikrop kapma olasılığı da vardır.. Dermaroller kullanımında aletlerinizi dezenfekte etmeniz alkolle temizlemeniz cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Dermaroller’ı kimler uygulayabilir?

25 yaşından yukarıda ve mümkün olduğunca cildinde akne sivilce bulunmayan herkes dermaroller uygulaması için uygundur. Fakat cildinde sivilce ve akne oluşumu yaşayan kişiler bu yöntemden uzak durmalı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz