Daha Gergin Bir Göz Çevresi İçin Tüyolar

Orta yaşın sonlarına doğru göz çevresindeki kırışıklıkların ve kaz ayaklarının artmasının yanında, göz çevresinde gevşeme de söz konusudur. Özellikle göz altı torbaları kişiyi çok daha yorgun gösterir. Bunun önüne geçmek için göz çevresini gerginleştirmeniz gerekiyor. Peki ama göz çevresi nasıl gerginleştirilir? Yazımızda daha genç ve bakımlı bir göz çevresine kavuşmanız için pratik püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Kan dolaşımını hızlandırmak

Bildiğiniz gibi cildi germenin en önemli yollarından biri de kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bunun için kullanabileceğiniz 2 farklı teknik önerelim. İlki buz kompresi. Bildiğiniz gibi buz, uygulanan bölgedeki deriyi anında gerginleştirir, şişlikleri alır, ödemin atılmasına yardımcı olur. Hatta kimi zaman burkulmalarda, şişliklerde bile doktorlar buz kompresi yapmamızı ve ödemin atılması için düzenli olarak masaj yapmamızı önerirler..

Bu göz çevresi için de geçerli. Sabahları kalktıktan sonra ufak bir buz küpü yardımıyla göz çevrenizi canlandırabilirsiniz. Bunu düzenli olarak yaptığınızda göz çevresindeki damarlar sıkılaşacak, göz altı torbalarından kurtulacak ve daha çok daha genç bir göz çevresine kavuşacaksınız.

Diğer bir yöntem ise kan dolaşımını hızlandırarak göz çevresini gerginleştirmek. Bunun için masaj yöntemini kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bacak ve kalça bölgemizdeki selülitlerin giderilmesi için önerilen en büyük şey masajdır. Bunun nedeni kan dolaşımının hızlandırılarak cildin çalışıp kendini gerginleştirmeye çalışmasıdır. Bu göz çevresi için de geçerlidir. Yüzük parmaklarınız yardımıyla hassas hareketler ile masaj yaparak göz çevrenizdeki kan dolaşımını arttırabilir ve çok daha gergin bir göz çevresine kavuşabilirsiniz.

Özellikle göz altı kremlerinizi uygularken masaj yapmanız, göz altı kreminden alacağınız verimi 5 katına çıkartacaktır. Masaj yaparak uyguladığınız krem çok daha iyi nüfuz edecek ve göz çevreniz çalışarak kremi çok daha fazla emecektir. Bazı göz çevresi kremlerinin ayrıca serumları da bulunuyor. 2 Kat etki için önce serumu uygulayabilir ardından tamamlayıcısı olarak nemlendiriciyi masaj ile uygulayabilirsiniz. Serum sayesinde nemlendiriciniz tüm gece emilim sağlayacak ve göz çevrenizi neme doyuracaktır. Günlük kullanım için bazen fazla gelse de göz çevreniz için ekstra nem ve bakım istediğinizde hem serumunuzu hem nemlendiricinizi gece bir arada kullanarak etkisini 2 katına çıkartabilir, ertesi güne daha dinç göz çevresi ile uyanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz