Color Correcting Ürünler Nasıl Uygulanır?

Cildinizdeki kırmızılıklar için

Cilt yüzeyinizde kırmızılıklar, kızarıklıklar veya hassasiyetten oluşan kızarmalar var ise o halde color correcting paletin içerisindeki yeşil tonu ile kırmızılıklarınızı nötrleyebilirsiniz. Renk düzenleyici paletin yeşil kısmında bulunan krem formdaki ürünü sivilce lekeleriniz, akne lekeleriniz ve hassasiyete bağlı olarak oluşmuş alerji lekeleriniz için kullanabilirsiniz. Kremsi formdaki ürünü kızarıklıkların üzerine uyguladıktan sonra sabitlenmesi için bir süre bekleyin. Ardından üzerine fondöten BB veya CC kreminizi uygulayarak yeşil rengi nötralize edebilirsiniz.

 

Cildinizdeki morluklar için

Göz çevresindeki deri cildimizdeki en ince derilerden biridir. Dolayısıyla göz altı morluklarımız aslında göz çevremizde bulunan kılcal damarların yüzeye yansımasından dolayı oluşur. Eğer herhangi bir kapatıcı ile göz çevrenizi kapattıktan sonra kapatıcınızı ekstra olarak grileştiğini morluklarınızın hala alttan göründüğünü düşünüyorsanız o halde color correcting paletin içerisindeki somon tonundan faydalanabilirsiniz. Renk skalasında morluğun karşısında somon rengi yer almaktadır. Dolayısıyla morluğu nötralize etmek ortadan kaldırmak için color correcting yani renk düzenleyici paletteki somon tonlarını kullanmalısınız. Parmaklarınız ile iyice erittikten sonra somon tondaki color correcting kapatıcıyı göz çevrenize veya yüzünüzde mor olan bölgelere uygulayabilir, ardından ten makyajınızı yaparak bu görünümden tamamen kurtulabilirsiniz.

Solgun ciltler için

Solgun, cansız, mat ciltler için kurtarıcı bir ton olan lila veya mor tonları ile cildinizi çok daha aydınlık, ışıl ışıl ve rengi eşitlenmiş gösterebilirsiniz. Kremsi formdaki color correcting renk düzenleyici paletteki morumsu, lilamsı tonu özellikle leke problemi yaşadığınız, cansız bulduğunuz bölgelere uygulayabilirsiniz. Lila renk cildinizi canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle üzerine renkli CC krem veya renkli BB krem uygulandığında çok az ürünle canlı bir ten makyajı yaratabilirsiniz. Renk düzenleyici color correcting paletteki birçok rengin kullanımını anlattık. Sizde bu renkleri makyajınızda renk düzenleyici olarak kullanarak ağır kapatıcı fondötenlerdense sadece renk düzenleyici ürünleri kullanıp daha az ürün kullanabilirsiniz. Böylece cildinizi yormamış, ekstra olarak kapatıcı kalın tabakalı ürünler kullanılmamış olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz