Bronzer Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz ve kış aylarının vazgeçilmez Kozmetik ürünlerinden biri olan bronzer farklı kullanım alanları, pratik olması ve işlevsel olması ile her kadının makyaj koleksiyonunda bulunması gereken ürünlerin başında yer alıyor. Peki bronzer seçerken nelere dikkat etmeliyiz, hangi faktörler bronzer seçmemizi yakından etkiliyor? Gelin birlikte göz atalım, keyifli okumalar.

Cilde bronz bir görünüm vermek için, cildin ışıltısını geri kazanması ve çok daha dinç, diri, genç görünmesi için bronzer çok önemlidir. Bronzerı hem göz kapaklarımız da geçiş rengi olarak tıpkı bir far gibi kullanabiliriz, hem yüzümüzü boyutlandırmak için kullanabiliriz, hem yüzümüz ısıtmak daha bronz ve sağlıklı göstermek için kullanabiliriz, hem de tıpkı bir allık gibi yanaklarımızı renklendirmek için kullanabiliriz. Peki oldukça işlevsel olan bronzerı seçerken hangi aşamalara dikkat etmeliyiz? Özellikle açık tenliler bronzer seçerken ciddi bir kaygı yaşıyor. Çoğu bronzer açık tenlilerin cildinde çamur veya leke gibi durabiliyor. Açık tenliler ciltlerine uygun bronzer seçerken bronzer tonunun mutlaka küllü bir tonda olmasına dikkat etmeli. Aşırı turuncuya kaçan bronzerlar açık tenlilerde yapay bir görüntü oluşturuyor. Bronzer seçerken bronzerın formülasyonuda cilt yapınıza bağlı olarak değişmektedir. Örneğin yağlı ciltler toz formdaki bronzerları tercih ederken, kuru ciltler likit veya stick formdaki kremsi bronzerları tercih etmelidirler. Kuru ciltlerin cildinde dağılmayan bronzerın en büyük nedeni pudra formda olmasıdır. Pudra formdaki bronzerlar kuru cilt yüzeyinde katman katman duracak ve doğal bir şekilde yayınlayacaktır.

Kuru ciltler stick formdaki bronzerı elmacık kemiklerinin hafif üst kısımlarına uygulayarak parmakları yardımı ile dağıtabilirler veya bir makyaj süngeri yardımı ile kolay bir şekilde dağıtabilirler. Bu kuru ciltlerin kullanması gereken en mükemmel kozmetik ürünlerinden biridir. Hem cildinizi canlandıracak, hem de kuru cildinizin pul pul görünmesi engelleyecektir. Yağlı ciltlerde ise likit veya stick formdaki ürünlerden uzak durmalıdır. Yağlı ciltlerin yağlı görünümünü alacak pudra formdaki ürünlere yönelmeleri gerekmektedir. Peki esmer tenler nasıl bronzer seçmelidir? Esmer bronzer seçerken aslında en şanslı olan grubun başında yer alıyor.

Çünkü halihazırda zaten esmer ve bronz olan tenlerini biraz daha vurgulamak için daha sıcak tonlarda ki bronzerları tercih edebilirler. Piyasada bulunan birçok bronzer daha turuncumsu ve sıcak alt tonlular. Dolayısıyla esmer tenler ciltlerine uygun, çok daha kolay bir şekilde bronzer bulabiliyorlar. Güneşten yanmışcasına, hafif sıcak tonlu, turuncuya çalan bir bronzerı elmacık kemiklerinizin hafif üst kısımlarına uygulayarak bronz tanrıça gibi görünebilirsiniz.

Bronzer hangi bölgelere uygulanır?

Bronzer elmacık kemiklerinin hafif üstünden başlayarak, şakak bölgelerine, burun kemiğinin kenarlarına, çene hattına ve hatta dekolte bölgesine bile uygulanabilir. Özellikle yüz makyajınız ile boynunuz arasında ciddi bir ton farkı var ise o halde bunu dengelemek için boyun ve dekolte bölgenize bronzer uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu dekolte bölgenizin çok daha çekici, seksi görünmesine yardımcı olacaktır. Sizde cansız, mat ve donuk görünümden bir anda kurtulmak, cildinizi canlandırmak istiyorsanız bronzerlardan yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz