Bronz Makyajın En Güzel Örnekleri Bu Yazıda

 

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte bronz bir tene, ışıltılı bir tene sahip oluyoruz. Bronz teni öne çıkarmanın en güzel yanlarından biri de şüphesiz bronz makyaj yapmak. Bronz makyaj nasıl yapılır? Bronz makyajın tamamlayıcı öğeleri nelerdir? Vücudumuz ve yüzümüz arasında uyum sağlayan bronz makyaj ile ilgili tüm püf noktaları ve en güzel görseller yazımızda, keyifli okumalar.

Öncelikle bronz bir ten ile işe başlayalım. Bahar ve yaz mevsiminde henüz yeterince bronzlaşamadıysanız yüzünüz ve dekolte bölgeniz arasında fark olmaması adına faydalanabileceğiniz iki üç farklı yöntem var.

 

İlki bronzlaştırıcı mendiller. Bu mendiller dekolte bölgesine, yüz bölgesine, kollara, bacaklara kısacası vücudun her bölgesine uygulanabiliyor. Uygulaması çok pratik ve uyguladıktan birkaç saat sonra kalıcı bir bronz görünüm elde ediyorsunuz. Diğeri ise bronzlaştırıcı kremler. Bu kremler genellikle yıkanınca çıkan, kese yapınca çıkan kremler oluyor. Fakat işinizi görür ve siz çıkartana kadar bronzluğunuzu sağlar. Sıra geldi bronz makyajın püf noktasına. Bronz makyaj yaparken cilt renginizden çok koyu tondaki fondötenler seçmenizi öneriyoruz. Bu bronz makyaj yapacağım derken cildiniz ve boynunuz arasında fark yaratır bu da çirkin bir görünüme neden olur. Önemli olan bronz makyajı aşama aşama arttırmak. Cilt renginize uygun bir fondöten veya BB krem uyguladıktan sonra sıra geldi bronz makyajın en can alıcı noktasına. Kontür ve bronzer uygulaması. Tek başına bronzer uygulaması yeterli olmayacaktır.

Yüz hatlarınızı belirginleştirmek adına küllü tonlarda bir kontür uygulaması yaparken yüzünüzü ısıtmak adına daha sıcak yani turuncu tonlarda bir bronzer seçmelisiniz. Bronzer uygularken mümkün olabildiğince yumuşak kıllara sahip, iri bir fırça tercih edin. Bronzer ürününü pudra formdaki ürünü fırçaya aldıktan sonra hafifçe fazlalığını atın tüm yanağınız boyunca şakaklarınız, burun üstünüz, çeneniz ve köprücük kemiklerinizin üzerine uygulayın. Kısacası ürünün doğal görünmesi adına güneşte kaldığınızda ilk yanacak olan bölgelere uygulayın. Yani bu burnunuzun üstü, yanaklarınızın üstü ve şakaklarınız olmalı. Sıcak tonlarda uyguladınız bronzerı göz makyajına da taşıyın.

Bu makyajınız da bütünlük sağlayacaktır. Göz kapaklarınızın daha kalkık ve daha derin görünmesi için katlama bölgesine bu bronzeri geçiş rengi olarak kullanın. Göz kapaklarınız da ise mutlaka bronz tonlarda ıslak görünen kremsi bir far kullanın. Parmaklarınız yardımıyla ürünü uyguladıktan sonra ekstra ıslak görünmesi için bir iki kat daha geçin. Bronz makyajda fazla bir eyelinerli dumanlı görünüm istemiyoruz. Bunun yerine kıvrılmış, ok gibi kirpikler yeterli olacaktır. Kısacası eyeliner yapacağınız bronz makyajı biraz daha gölgelendirecektir. Bu yüzden eyeliner kullanmak yerine bolca maskarayla göz makyajını tamamlayalım. Bronz makyajın olmazsa olmazı ışıltılı bir ten. Her zaman kullandığınız inci rengi aydınlatıcıdan uzak durun. Çünkü bu tarz aydınlatıcılar soğuk tonludur. Bizim istediğimiz sıcacık bir ten görüntüsü. Bunun için altın yansımalı bir bronzer veya aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerinden geçin. Son dokunuş olarak dudaklarınızda renkli bir ruj kullanmayın. Mevcut dudak renginizi koruyun ve bolca parlatıcı uygulayın. Jennifer Lopez’in makyaj artistinin de izlediği bu adımları sizde uygulayarak bronz ışıltılı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz