Boyalı Saçlara Özel Saç Bakım Ürünü Önerileri

 

Yakın zamanda saçlarınızı boyatıp rengini değiştirdiyseniz saçlarınızda açma işlemi olduysa veya boya sonucu saçlarınızın biraz olsun yıprandığını düşünüyorsanız özel bakımlara ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Boyalı saçların normal saçlara oranla daha farklı ürünlere ihtiyacı vardır. Yazımız da boyalı saçlara özel bakım ürünü önerilerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Boyalı saçlara özel şampuan önerileri

Eğer saçlarınızı sarı veya sarının tonlarına boyattıysanız kahverengi küllü tonlardaki renkler sizi cezbediyorsa o halde bu yazı sizler için. Kahverengi küllü tondaki saçların küllü rengini korumak sarı saçların turunculaşmasını engellemek için en ideal şampuan önerisi mor şampuandır. Mor şampuanlar içerisinde içerdiği minik pigmentler sayesinde saçlarınızın ilk günkü tonunu korunmasına yardımcı olur. Sarılar turunculaşmadan küllü hale bürünürken kahverengi saçlar ise küllü tonlardaki kahveliğini korur. Bu yüzden sık sık kuaföre cila attırmak zorunda kalmazsınız. Ev ortamında küllü tonlardaki saçları korumanın en ideal yolu mor şampuanlardan geçiyor.

Boyalı saçlara özel saç kremi önerileri

Boyalı saçlar saç kremi tercih ederken içerisinde tuz bulunmayan şampuan ve saç kremlerini tercih etmelidir. Tuz boyanın saçınızdan daha çabuk sökülüp atılmasına neden olan birinci içeriktir. Bu yüzden içerisinde tuz bulunmayan ürünler hem saçlarınızı sertleştirmez hem de boyanın saçınıza daha uzun süre tutunmasını sağlar. Saç kremi tercihlerinde ise saçlarınızın daha kolay bir şekilde taranması için içerisinde badem yağı, makademya yağı, avokado yağı bulunan özel saç kremlerinden faydalanabilirsiniz. Bu tarz saç kremlerini saçlarınızın dip kısmına getirmemeye boy ve uçlarına uygulamaya özen gösterin.

 

Boyalı saçlar için maske önerileri

Boyalı saçlara ayda bir kere bu doğal maskeyi mutlaka denemeli. Avakado, bal ve süt. Olgun bir avokadoyu ezdikten sonra içerisine biraz bal ekleyin ve biraz da süt. Boyalı saçların en büyük sorunu olan matlık ve kuruluk problemine bu maske çözüm oluyor. Avakadonun içerdiği özel vitaminler balın yumuşatma etkisi ile buluşuyor ve süt ile bir araya geldiğinde o yumuşak ve ipeksilik kaçınılmaz oluyor. Eğer sizde donuk mat, kuru ve en önemlisi şekil almayan saçlardan şikayetçiyseniz avokado maskesini mutlaka denemelisiniz. Son olarak saçlarınızı şekillendirmeden önce her şekillendirmeden evvel mutlaka saç koruyucu ürünlerden faydalanın. Bu tarz ürünler boyanızın renginin değişmesini engeller boyanızın akmasını engeller saçlarınızı ısıl etkilere karşı korur. Maşa, fön ve düzleştiricinin zararlı etkisinden saçlarınızı korumak adına bu spreylerden mutlaka faydalanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz