Beyaz Yakalı Çalışanlar İçin Kombin Fikirleri

Dantel sizi her daim daha şık ve özenli gösterir. Dantel detaylarını kullanırken kazaklarınızın içinden sarkan, aşağı kadar uzanan dantel formdaki elbiseleri tercih edebilirsiniz. Yazın giydiğiniz elbiselerin üzerine kışlık kazaklarınızı giyerek hem elbiselerinizi değerlendirebilir, hem de bu kışın stiline uyum sağlayabilirsiniz.

Bu kış yazlık kıyafetleri kışa uyarlamak oldukça popüler. Örneğin yazın kullandığınız dantel detaylı veya çiçek detaylı uzun elbisenin altına kışlık botlar tercih ederek, yine üzerine uzun salaş ve kalın bir kazak giyip tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu tarz ile ile büyük halka küpeler, gösterişli takılar çok yakışacaktır. Elbisenizin altına giydiğiniz diz üstü çizmeler hem bacaklarınızı soğuktan koruyacak, hem de yazlık elbisenizi biraz daha mevsime uygun hale getirecektir.

Aksesuar tercihleri

Günlük kombinlerinizi şıklaştıracak en önemli detaylardan biri de şüphesiz aksesuar kullanımı. Sıradan giydiğiniz düz siyah bir kazak ile çok daha şık hale getiren takılar aynı zamanda stilinizi ortaya koyar. Özellikle saç aksesuarlarına bu kış oldukça fazla rastlayacağız. Sizde stilinizi ortaya koymak için ufak detaylara ihtiyaç duyuyorsanız saç aksesuarlarından faydalanabilirsiniz. Rengarenk ve şık detaylı tel tokalar, rengarenk dantel detaylı taçlar ve saç tokaları oldukça popüler. Özellikle topuz yapmaktan hoşlanıyorsanız, ensede yaptığınız topuzunu biraz daha şık hale getirmek için detaylı topuz tokalarından faydalanabilirsiniz. Aksesuar kullanmanıza gerek kalmadan sadece tek bir toka ile bile tüm kıyafetinizi baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Özellikle simsiyah veya tek renk monokrom olarak giyindiğiniz günlerde takı detayları ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Ayakkabı tercihi

Kışın hepimiz topuklu ayakkabı kullanamıyoruz. Fakat hafif topuklu, kısa topuklu botlar ile bunu avantaja çevirebiliriz. Özellikle ofis ortamlarında topuklu ayakkabı giymeniz gereken bir gününüzde iseniz stiletto tarzı ayakkabıları tercih etmekten ziyade kısa topuklu 70’lere gönderme yapan dönem ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Bu tarz ayakkabılar hem ayak konforunuzu sağlayacak, hem üşümemenize yardımcı olacak, hem de boyunuzu biraz olsun yükselterek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu tarz ayakkabıları daha tarz hale getirmek için midi boy diz altı etekler ile kombinleyebilir veya yüksek bel kotlarınız ile kombinleyerek daha şık bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Kot demişken eğer kot kumaşını ofise ortamında kullanmaktan çekiniyorsanız, o halde likralı formda ve siyah kumaşa benzer kot pantolonlardan faydalanabilirsiniz. Bu tarz kot pantolonlar, hem kot kadar spor durmuyor hem de kumaş pantolonun tarzında göründüğü için ofis ortamına uyum sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz