Bebe Yağının Farklı Kullanım Alanları

 

Bebeklerimizin cildinde kullandığımız yoğun nemlendirme özelliğine sahip cilt tarafından hızlı emilen ve en önemlisi içeriği piyasada satılan bir çok üründen daha temiz olan bebe yağının farklı kullanım alanlarını biliyor muydunuz? İşte bebe yağının birbirinden farklı kullanım alanları, keyifli okumalar.

Bebe yağının yüksek nemlendirme özelliği ve E vitamini içermesi nedeni ile cildinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki ama cildi nemlendirmek dışında bebe yağını başka hangi alanlarda kullanabiliriz..

Eğer bacaklarınızı jiletle tıraş ediyorsanız jilet ile bacaklarınız arasında kayganlaştırıcı bir sıvı olarak kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi tıraş bıçağının cildi tahriş etme etkisi vardır ve birçok tıraş bıçağı kaygan bir zemin oluşturmadığından kılları kökünden almaz. Bebe yağını bacaklarınıza uyguladıktan sonra traşlama işlemini yaptığınızda hem cildinizdeki tahrişin minimuma indiğini hem de kılların sıfıra yakın çok daha dipten alındığını fark edeceksiniz..

Ayrıca bacaklarınız nemli kalacağı gibi aynı zamanda kıl batıklarından da kurtulmuş olacaksınız. Bebe yağının içerisinde bulunan E vitamini dudak çatlaklarına da çok iyi geliyor. Bebe yağı ile peeling yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey bir miktar toz şeker veya esmer şeker biraz bal ve biraz da bebe yağı. Bu üçlüyü birbirine karıştırdıktan sonra bir kavanoza koyarak bir hafta boyunca kullanabilirsiniz..

Özellikle likit mat rujlarınızı uygulamadan evvel bu peelingi dudaklarınız üzerinde gezdirdiğinizde dudaklarınız derinlemesine nemlenecek, dudak kırışıklıklarının ve çizgileriniz minimuma inecek, dudağınızın üzerindeki ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız. Bebe yağının bir diğer kullanım alanı asla çıkmak bilmeyen ve çıkarmaya çalıştıkça dudağımızı hırpaladığınız likit mat rujları çıkarmaktır.

Bildiğiniz gibi yağ bazlı temizleyiciler özellikle suya dayanıklı makyaj ürünlerini temizlemek için üretilmiştir. Eğer elinizde yağ bazlı çift fazlı göz makyaj temizleyicisi yok ise ve likit mat rujunuzu dudağınızı yıpratmadan çıkarmak istiyorsanız elinizdeki bebe yağını kullanabilirsiniz. Makyaj diskine bebe yağını döktükten sonra dudaklarınızı ovalayın. Likit mat rujunuzun çok daha kolay bir şekilde dudaklarınızı hırpalamadan çıktığını fark edeceksiniz.

Aynı şeyi ten makyajınızı çıkarmak için de uygulayabilirsiniz. Fakat bebe yağının ekstra yağlı etkisinden dolayı yağlı ciltler bu uygulamadan sonra mutlaka ciltlerini bir jel ile temizlemelidirler. İşte elinizde bulunan bebe yağının birbirinden farklı kullanım alanları. İçeriğinde E vitamini bulunduğundan dolayı bebe yağını el ve tırnak bakımında da güvenle kullanabilirsiniz. Birbirinden işlevsel özellikleri olan bebe yağı her evde bulunmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz