Bahar Alerjisini Hafife Almayın

 

İlkbahar ve yaz mevsiminin gelmesi hepimizi coşkuya boğuyor. Fakat öyle bir durum var ki bahar alerjisi. Bahar alerjisi kadın erkek büyük küçük demeden binlerce insanı etkisi altına alıyor. Ciddi anlamda bahar alerjisi olan, polene alerjisi olan kişiler ise bu durumu önemsemeyip hastaneye gitmediklerinde oldukça ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden bahar alerjisini es geçmeyin mutlaka bir doktora görünün.

Bahar alerjisi sonucunda grip ve nezle tetiklenebilir, immün ve bağışıklık sistemi zayıfladığında dolayı hastalıklara yakalanma oranınız artar ve en önemlisi dengesiz beslenmeye başlarsınız. Alerjinin en büyük etkenlerinden biri de iştahsızlıktır. İştahsızlıkla birlikte yeme bozukluğu artacak özellikle çocuklarda hızla zayıflama meydana gelecektir. Alerjinin en büyük etkenlerinden biri de kişinin uykusuzluğudur.

Uykusuz kalmak yeterince iyi uyuyamamak veya bir türlü uykuya dalamamak alerji belirtilerindendir. Bununla birlikte yüksek ateş, kulaklarda çınlama, gözlerde yüzde kaşıntı meydana gelebilir. Hassas ciltler başta olmak üzere diğer cilt tipleri de alerjiye bağlı olarak yüksek kaşıntı, ateş, hassas ciltlerde aşırı kızarıklık ve minik pütürler olarak ortaya çıkar. Bu minik pütürler zaman içerisinde kaşıdıkça egzamaya dönüşebilir. Alerjinin en büyük reaksiyonlarından biri de geniz akıntısı, genizde kaşıntı, burunda kaşıntı olarak ortaya çıkmaktadır. İnsanı oldukça rahatsız eden bu durum çözülmediğinde ise yüksek ateş ve baş ağrısı sorununu getirmektedir.

Bahar Alerjisini Hafife Almayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz