Badem Göz Şekline En Çok Yakışan Makyaj Uygulamaları

Badem göz şeklini daha fazla vurgulayan, daha iri ve çekici gösteren makyaj uygulamaları yazımızda!

İlk olarak badem gözlerinizi çok daha iri ve çekici göstermek istiyorsanız siyah göz kalemi yerine beyaz veya ten rengi göz kalemlerini kullanmayı deneyin! Bu gözlerinizi hem daha berrrak ve parlak gösterecek hem de gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Eğer siyah kalem uygulamak isterseniz yarım şekilde sadece köşelere uygulamanızı öneriyoruz. Bu gözlerinizi daha çekik ve badem şeklinde gösterecektir.

Sıra geldi badem gözün en önemli adımına eyeliner uygulaması. Eyeliner uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli şey gözlerinizin iç kısmından incelerek dış kısmına doğru hafifçe kalınlaşarak devam eden sivri uçlu bir eyeliner çekmek. Bu eyeliner göz şeklinizin badem şeklinde görünmesine en büyük katkıda bulunacak yöntem. Bu yöntemi daha mükemmel şekilde yapmak için gözlerinizin dış kısımlarına bir bant yapıştırabilir ve böylece daha muntazam eşit bir eyeliner çekebilirsiniz. Eyelinerinizin simsiyah olmasına ve mat olmasına özen gösterin. Bu göz kapaklarındaki vurguyu artıracaktır. Son dokunuş olarak en önemli adımlardan biri maskara uygulamasına geçelim. Badem gözlerin dış kısımlara doğru biraz çekik olduğunu biliyorsunuz. Bu etkiyi yakalamak için hem göz kapaklarımızın dış kısımlarına far uyguladık, hem de eyelinerimiz ile göz kapaklarımızın dış kısımlarını daha çekik gösterdik. Bu etkiyi iki katına çıkartmak için maskara uygulamasında dikkat etmeniz gereken noktalar ise şu şekilde;

 

Kirpiklerinizi kıvırmayın. Kirpiklerinizi yukarı doğru maskaralamayın. Tam tersi kirpiklerinizi yukarı doğru değil hafif yanlara çekerek yani dış kısımlara doğru uzatarak maskaralayın. Bu kirpiklerinizin dış kısımlarda daha uzun görünmesine yardımcı olacak ve böylece gözleriniz badem şeklini tam anlamıyla alacak. Son dokunuş olarak gözlerinizin iç kısımlarına hafif parıltılı bir far ile aydınlık vererek dış kısımlarında daha yoğun bir görünüm yaratabilirsiniz. Böylece badem göz makyajını tamamlamış oluyorsunuz. Badem göz makyajını yaparken farklı far renklerinden faydalanmak yerine sadece toprak tonlarını denemenizi öneriyoruz. Böylece göz makyajınız daha kullanılabilir, daha günlük tonlarda ve çok daha doğal görünecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz