Akneye Meyilli Ciltler Cilt Bakım Ürünlerinde Hangi İçerikleri Tercih Etmelidir?

 

Sivilceye akneye meyilli ciltler çoğunlukla yağlı, gözenekleri geniş ve en önemlisi kızarmaya, hassasiyete müsait ciltler arasında yer alır. Akneye meyilli ciltlerin özel bir cilt bakım rutinine ihtiyacı vardır. Hal böyle olunca market raflarında her gördüğünüz ürünü alıp cildinizde kullanmak olumsuz sonuçlar yaratacaktır. Peki akneye meyilli sivilceye meyilli ciltler için en uygun cilt bakım ürünü içerikleri hangileridir? Hangi içeriklere öncelik vermeli, hangi ürünlerden uzak durmalısınız? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Sivilceye akneye meyilli ciltlerin büyük olasılıkla yağlı ciltler olduğundan bahsetmiştik. Yağlı ciltler özellikle kremsi formüldeki yağ formülündeki ürünlerden uzak durmalıdır. Bu tarz ürünler cildinizde ekstra yağlanmaya gözenek tıkanmasına ve bunun sonucunda sivilce oluşumuna neden olabilir. Peki yağlı akneye meyilli ciltler nasıl ürünler ile cilt temizliğini yapmalıdır? Akneye meyilli ciltler için özel anti alerjik sivilcelerdeki iltihabı mikrop ve bakteri giderici özel jeller bulunur. Bu jeller ile sabah akşam cildinizi temizlediğinizde hem cildinizde bakteri oluşumunun önüne geçmiş hem de cildinizi yağlandırmadan temizlemiş olursunuz.

Akneye meyilli ciltler için bakteri oluşumunun önlenmesi çok önemlidir. Bu yüzden herhangi bir sivilcenizin patlayıp irininin akıp başka bir yerde sivilceye neden olmadığından emin olmak için cilt bakım rutininizde daima hem probiyotik içerikli hem de bakterileri yok edici ürünler kullanmaya özen gösterin. Bu ürünlerin başında ise çay ağacı yağı geliyor. Son yıllarda herkesin dilinde olan çay ağacı yağı aslında öyle mucizevi bir güce sahip ki neredeyse tam anlamıyla sivilceli akneye meyilli ve yağlı ciltler için özel bir içeriktir. Çay ağacı yağı çay ağacı yapraklarından elde edilir ve uygulandığı bölgede bir dezenfektan etkisi yaratarak bakteri oluşumunu önler..

Bakteri oluşumu önlendiğinden dolayı cilt derinlemesine temizlenir özellikle sivilce ve akne irinlerinin çevreye yayılması engellenir. Aynı zamanda çay ağacı yağının gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi de vardır. Gözenekleri ciddi oranda sıkılaştıran çay ağacı yağı içerikli ürünleri hem cilt temizliğinde hem tonik olarak hem de krem olarak tercih etmelisiniz. Ayrıca çay ağacı yağı aktif sivilce ve aknelerin büyük oranda kurumasına yardımcı olur. Hızla kuruyan sivilceler iz bırakmadan cildinizden adeta uçup gider. Çay ağacı yağı aslında yakıcı ve asidik bir yağdır. Bu yüzden seyreltilip kullanılması veya özel olarak formüle edilmiş cilt bakım ürünlerinin içerisinde kullanılması tavsiye edilir. Son olarak cilt bakım ürünlerinde yağ bazlı içeriklerden uzak durmalısınız. Cilt bakım ürünlerinde çeşitli serumlar ve yağlar size uygun olmayabilir. Eğer illaki cildinizde bir yağ kullanacaksanız kuşburnu yağı gibi özel sıkım yağlardan faydalanmasınız. Görmüş olduğunuz gibi birkaç basit adımda aslında sivilceye ve akneye meyilli ciltlerinde kontrol altına alınabileceğini ve dezenfektan etkisiyle sivilcelerin yayılmasının önlenebileceğini görüyoruz. Sizde cilk bakım ürünlerinizi yeniden oluşturun akneye meyilli cildinizin ekstra aknelenmesine ve lekelenmesine hemen engel olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz