Adım Adım Mükemmel Nude Ruj Uygulama Rehberi

Göz makyajlarınız da çekiciliğe ve biraz olsun abartıya yer vermek istiyorsanız ama ten makyajınızın ve hatta dudaklarınızın biraz daha nötr ve geri planda kalmasını istiyorsanız en iyi tercih nude rujlar olacaktır. Günlük kullanıma oldukça uygun nude rujlar koyu göz makyajları ile birleştiğinde muhteşem bir gece makyajın da dönüşüyor. Eğer cildinizi veya gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız dudaklarınızda nötr bir tazelik hayal ediyorsanız o halde kendinize en uygun nude ruju bulmanız ve mükemmel bir uygulama yapmanız için doğru yerdesiniz, keyifli okumalar.

Mükemmel Nude Ruj Rengine Nasıl Karar Verilir?

Ten renginize yakın nude rujların kimisi sizi oldukça canlı ve dinç gösterirken bazıları da oldukça solgun gösterebilir. Bunun en büyük nedeni cilt alt tonunuzu bilmemenizdir. Eğer sıcak alt tonluysanız içerisinde biraz daha sıcaklık bulunan nude rujlara yönelebilirken soğuk alt tonluynsanız içerisinde bolca bejlik bulunan nötr tonlu nude rujlara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca çoğu nude ruj dişleri sarı gösterebiliyor. İçerisinde sarılık barındıran nude rujlardansa biraz daha fuşyalık ve bejlik barındıran nude rujlar dişlerinizi daha beyaz gösterecektir.

Mükemmel Nude Ruj Nasıl Uygulanır?

Nude rujların en büyük dezavantajı açık renkli olduklarından dolayı dudak kusurlarını fazlaca ön plana çıkarmalarıdır. Bunun önüne geçmek için dudaklarınıza mutlaka bir peeling uygulamanızı öneriyoruz. Size iki farklı önerimiz var. Birinci yöntem zeytinyağı bal ve şeker ile yapılan dudaklarınıza muhteşem bir ipeksilik, kadifelik kazandırırken dudak çizgilerini yok edecek ve hatta dudağınızı biraz daha dolgunlaştırıcak olan yöntemden olacak. Bu karışımı dudaklarınızdan ölü deriyi atmak için kullanabilirsiniz.

Nude rujdan önce uyguladığınızda dudaklarınız pürüzsüzlük kazanacak ve ölü derilerden kurtulduğu için ruj uygulamaya daha müsait bir ortam haline gelecektir. Ayrıca bu yöntem ile dudak çizgilerinden kurtulabilir, kusursuz dudaklara kavuşabilirsiniz. Ardından bir nemlendirici uygulayın ve nemlendiricinin fazlasını peçete yardımıyla alın. Üzerine nude rujunuzu uyguladığınızda rujun çok daha mükemmel göründüğünü fark edeceksin. İkinci yöntem ise zamanı olmayan hanımlar için geliyor. Dişlerinizi fırçaladığınız bir diş fırçasını iyice dezenfekte ettikten sonra veya bu iş için ayrı bir diş fırçası da kullanabilirsiniz, dudaklarınızı hafifçe ölü deriden arındırabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz