Ülkemizde kitap okuma oranlarının ülke çapında büyük bir hızla artmakta olduğu ve hatta kişisel bazda kitap okuma oranında ülkemizin bir kaç Avrupa ülkesini geride bıraktığı bildirilmektedir. Bizde şimdi okur severler için 2018 Mayıs ile Haziran aylarında en çok okunan kitapları derledik.

Konstantiniyye Oteli-Zülfü LİVANELİ (İstanbul’un zengin ve sıra dışı ve bir o kadar da acımasız arka sokakları ile gizemli yönüne derinlemesine bir yolculuk sizleri beklemektedir.)

Esrarengiz Bahçe-Johanna BASFORD(Hem çocuk yaştakiler ve hem de yetişkinler için esrarengiz tabiat çizimleri ile görsel bir şölen sizleri beklemektedir.) Trendeki Kız-Johanna

Yolculuk sırasında gözlemlediği çiftin başına gelenler ülke genelinde duyulunca o da onları gözlemlemeye başlar.) Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin ALİ (Kült edebi eserlerimizden

Olmasına rağmen günümüzde karşı konulamaz bir rağbete sahip olan eser 60 yılı aşan ömrü insanlarca okunmaya değer bulunmaya devam etmektedir. Eserde Sabahattin Ali tutkularının sorgusuz ve sualsiz peşinden gidilmeye değer olduğu anlatılmaktadır. Barışa Götüren Aile- Doğan Cüceloğlu ( Evlatlarının hayatlarında başarılı olabilmeleri için nelerin yapılabileceği hususunda samimi ve öğretici bir dille ana ve baba için el kitabı olabilecek seviyede olan bu eser okuyuculardan tam not almakta ve çok satanlar listesinden sonra çok okunanlarda yer bulmaktadır.

Geçtiğimiz üç ay içerisinde okurlar tarafından tercih edilen kitaplardan bazıları sıralanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz